Jakub Chleboun

8
4
2

Jakub Chleboun je český cyklista, který se specializuje na silniční cyklistiku. Narodil se 1. července 1997 v Olomouci. Chleboun začal svou profesionální kariéru v roce 2015, kdy se stal členem týmu Whirlpool-Author. V témže roce se také zúčastnil mistrovství světa juniorů v silniční cyklistice, kde získal bronzovou medaili v individuálním časovém zkoušce. V dalších letech se Chleboun postupně prosazoval v profesionálním pelotonu. V roce 2017 se stal členem týmu Elkov-Author, kde působil až do roku 2020. V roce 2019 získal titul mistra České republiky v časovce. V roce 2021 byl Chleboun přijat do prestižního týmu Deceuninck-Quick-Step, jednoho z nejúspěšnějších týmů v profesionální cyklistice. V týmu je považován za jednoho z nejperspektivnějších mladých cyklistů. Chleboun se zúčastnil také několika etapových závodů a grandslamových cyklistických závodů, jako je Giro d'Italia a Vuelta a España. Jakub Chleboun patří mezi nejlepší české cyklisty současnosti a je nadějným talentem v profesionální cyklistice.

Jakub Chleboun (* 24. března 1985, Litomyšl) je český fotbalový obránce a bývalý mládežnický reprezentant. Od roku 2018 působí v klubu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Mimo Česko působil na klubové úrovni v Kazachstánu. Nejčastěji hraje na postu stopera - ve středu obrany.

...

Svoji fotbalovou kariéru začal v klubu TJ Sokol České Heřmanice. Následně přes FK Spartak Choceň zamířil do ligové mládeže SK Hradec Králové.

SK Slavia Praha

V lednu 2004 přestoupil do Slavie Praha, kde hrál nejprve za rezervu a dorost.

Před sezonou 2004/05 se propracoval do prvního týmu. V +more_česká_fotbalová_liga'>1. české lize debutoval v dresu Slavie v úvodním kole hraném 7. srpna 2004 proti Tescomě Zlín (prohra 0:1), nastoupil na posledních osm minut. Celkem za "sešívané" nastoupil ke čtyřem ligovým zápasům.

SC Xaverov Horní Počernice (hostování)

Před sezonou 2005/06 odešel kvůli většímu zápasovému vytížení na hostování do jiného celku z Prahy, konkrétně do mužstva SC Xaverov. Během jednoho ročníku si připsal 30 střetnutí v lize, ve kterých vstřelil jednu branku.

FC Hradec Králové

V létě 2006 se po dvou a půl letech vrátil do klubu FC Hradec Králové, kam zamířil na půlroční hostování s opcí. Společně s ním přišel ze Slavie taktéž hostovat útočník Tomáš Hašler. +more Chleboun dostal dres s číslem 15. V zimním přestupovém období sezony 2006/07 Hradec využil na oba hráče předkupní právo a získal je natrvalo. Na podzim 2007 krátce hostoval v týmu SK SOMOS Náchod hrajícím tehdy ČFL. S "votroky" zažil doby ve druhé nejvyšší soutěž i v 1. lize, do které s mužstvem postoupil v sezoně 2009/10. Svoji první branku v nejvyšší soutěži vsítil za Hradec Králové 26. 9. 2010 v zápase 10. kola ročníku 2010/11 v souboji nováčků proti klubu FK Ústí nad Labem (remíza 3:3), když v páté minutě otevřel hlavičkou z rohového kopu skóre střetnutí. V dubnu 2011 prodloužil s vedením smlouvu do léta 2014.

FK Akžajyk (hostování)

V zimě 2011/12 zamířil do zahraničí, konkrétně na hostování do kazašského týmu FK Akžajyk z města Uralsk. Mužstvo tehdy bylo nováčkem nejvyšší soutěže, která se v Kazachstánu hraje systémem jaro-podzim. +more Do Akžajyku, který na začátku Chlebounova angažmá vedl slovenský trenér Jozef Škrlík, později přišli mj. krajani Antonín Buček a Pavel Černý.

Sezóna 2012

Ligovou premiéru si odbyl 10. března 2012 v utkání prvního kola v souboji s mužstvem Okžetpes FK, odehrál celý zápas a společně se spoluhráči se radoval z výhry 3:0. +more Svoji první ligovou trefu zaznamenal 22. 4. 2012 proti klubu FK Žetisu, v 75. minutě brankou na 2:1 rozhodl utkání. Podruhé se střelecky prosadil o týden později v osmém kole, když v souboji s týmem FK Taraz (výhra 3:0) otevřel skóre střetnutí. Následně skóroval ve 39. minutě v odvetě proti Žetisu, Akžajyk remizoval se soupeřem v poměru 2:2. I další gól dal v odvetném střetnutí, tentokrát v 67. minutě souboje s Tarazem (prohra 2:3) ve 20. kole. Svoji pátou trefu zaznamenal ve 21. kole hraném 26. srpna 2012 proti mužstvu Ordabasy Šymkent, 25 minut před koncem srovnal na konečných 1:1. V sezóně 2012 odehrál 26 ligových zápasů.

Sezóna 2013

V prosinci 2012 se stal kmenovým hráčem Akžajyku. Poprvé v ročníku se prosadil ve 4. +more kole v souboji s Tobolem Kostanaj, jeho branka ze třetí minuty nastavení znamenala vyrovnání na konečných 1:1. Ze své druhé přesné trefy se radoval 18. 4. 2013 v 16. minutě proti klubu FK Atyrau, jeho tým zvítězil vysoko 4:0. Potřetí skóroval 6. července 2013 v souboji s mužstvem Ordabasy Šymkent, když v 90. minutě srovnal na 1:1. Akžajyk nakonec tento výsledek neudržel, o minutu později inkasoval a prohrál 1:2. Během roku nastoupil ke 32 utkáním v lize, ve kterých nechyběl na hřišti ani minutu. Jeho klub skončil po základní části i ve skupině o udržení na posledním místě a po dvou sezonách sestoupil do druhé ligy.

Irtyš Pavlodar FK

Po sestupu Akžajyku pokračoval v nejyšší soutěži v Irtyši Pavlodar, kam přestoupil. Irtyš měl o Chlebouna zájem již v minulosti.

V dresu Irtyše Pavlodar debutoval v 1. kole hraném 15. +more 3. 2014 v souboji se Šachterem Karagandy, odehrál celých devadesát minut a podílel se na výhře 1:0. Na jaře 2014 si připsal devět ligových startů v nichž zaznamenal plnou zápasovou minutáž, ve čtyřech případech zůstal na lavičce náhradníků.

FC Hradec Králové (návrat)

V červenci 2014 se podruhé vrátil do Hradce Králové, který byl tehdy nováčkem první ligy. V týmu se opět sešel s Pavlem Černým, s nímž kromě Akžajyku hrál také v letech 2006-2011 v Hradci.

Sezona 2014/15

Obnovenou premiéru v dresu "votroků" si odbyl 10. 8. +more 2014 v utkání 3. kola nejvyšší soutěže proti mužstvu FK Mladá Boleslav (remíza 0:0), nastoupil na celý zápas. Na jaře 2015 jeho klub sestoupil zpět do druhé ligy. V sezoně 2014/15 nasbíral v lize 24 startů.

Sezona 2015/16

Po většinu ročníku byl pouze na lavičce náhradníků nebo nastupoval jako střídající hráč. S Hradcem postoupil zpět do české nejvyšší soutěže, když jeho klub ve 28. +more kole hraném 17. května 2016 porazil Baník Sokolov 2:0 a tým 1. SC Znojmo, které byl v tabulce na třetí pozici, prohrálo s mužstvem FC Sellier & Bellot Vlašim. Během roku odehrál 13 ligových střetnutí.

Sezona 2016/17

V zimním přestupovém období sezony 2016/17 prodloužil s Hradcem Králové smlouvu o rok a půl, tedy do léta 2018.

Šachter Karaganda (hostování)

V červenci 2017 odešel na hostování do známého kazašského prostředí, do klubu Šachter Karaganda. Odehrál zde do konce sezony 14 zápasů a vstřelil 1 branku.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Po konci hostování v Kazachstánu se vrátil do FC Hradec Králové, kde měl ještě platnou smlouvu do června 2018. Klub s ním ale do jarní části nepočítal a tak v lednu 2018 zamířil do třetiligového týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí.

Jakub Chleboun nastupoval v roce 2004 za českou reprezentaci do 19 let, v jejímž dresu si připsal sedm zápasů .

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20111226203730/http://www. fchk. cz/A-tym/Soupiska/Jakub-Chleboun. aspx]Profil hráče[/url] na fchk. cz * [url=https://web. archive. org/web/20160814015138/http://www. slavia. cz/hrac. asp. id=Jakub-CHLEBOUN-1636&sezona=2017&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na slavia. cz * [url=http://www. epojisteniliga. cz/hrac/1350-jakub-chleboun]Profil hráče[/url] na epojisteniliga. cz * * [url=http://www. eurofotbal. cz/hraci/jakub-chleboun-18200/]Profil hráče[/url] na eurofotbal. cz * [url=http://int. soccerway. com/players/jakub-chleboun/46176/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. co. uk/jakub-chleboun/profil/spieler/21011]Profil hráče[/url] na transfermarkt. co. uk * [url=http://nv. fotbal. cz/reprezentace/statistiky/viewstat3. asp. name=ChlebounJakub]Reprezentační statistiky hráče[/url] na stránkách FAČR.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté FC Hradec Králové Kategorie:Fotbalisté SK Slavia Praha Kategorie:Fotbalisté FK Akžajyk Kategorie:Fotbalisté Irtyše Pavlodar Kategorie:Čeští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v Litomyšli Kategorie:Narození v roce 1985 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 24. +more března Kategorie:Fotbalisté FK Šachter Karagandy.