4
2

Jozef Piaček (* 20. června 1983, Zlaté Moravce, Československo) je slovenský fotbalový obránce, od července 2017 hráč klubu MFK Karviná. Mimo Slovensko působil na klubové úrovni v Polsku, Lotyšsku a ČR.

...

Ve slovenské lize debutoval v roce 2002 v dresu Trenčína. Poté přestoupil do FC ViOn Zlaté Moravce. +more V roce 2006 odešel z ViOnu Zlaté Moravce do lotyšského klubu Skonto Rīga. Zde působil dva a půl roku, ve Virslīze odehrál 60 zápasů a vstřelil 8 gólů.

V červenci 2008 se vrátil na Slovensko, přestoupil do popředního klubu MŠK Žilina, s nímž v sezónách 2009/10 a 2011/12 získal ligový titul. V sezóně 2011/12 se stal vítězem i slovenského fotbalového poháru. +more Se Žilinou postoupil i do základní skupiny F Ligy mistrů (v sezóně 2010/11), kde nastoupil v pěti z šesti zápasů. Žilině se však příliš nevedlo, skončila bez bodu na posledním čtvrtém místě konečné tabulky.

V zimní přestávce v lednu 2013 se podílel během přípravného utkání jedním gólem na debaklu domácího polského klubu Ruch Chorzów. Žilina zvítězila 9:2, přičemž o poločase vedla 6:0. +more Od května 2015 měl zdravotní trable s kolenem, kvůli kterým nehrál. V prosinci 2015 mu vedení Žiliny oznámilo, že si může hledat nové angažmá. Hráč byl následně na testech v klubu Piast Gliwice, po podzimní části sezóny 2015/16 vedoucího celku polské Ekstraklasy. Nakonec zakotvil v jiném polském klubu Podbeskidzie Bielsko-Biała, který byl po podzimní části Ekstraklasy 2015/16 na posledním místě ligové tabulky. S Podbeskidzie nakonec zažil v sezóně 2015/16 sestup do druhé polské ligy, jeho bilance v jarní části ročníku byla 14 zápasů a jeden vstřelený gól. Následující sezónu 2016/17 odehrál 28 ligových zápasů.

V červnu 2017 se dohodl na roční smlouvě s opcí na prodloužení (o rok) s českým klubem MFK Karviná.

A-mužstvo

V březnu 2013 figuroval v širší nominaci slovenského národního týmu pro kvalifikační zápas s Litvou (22. března) a přátelské utkání se Švédskem (26. +more března, oba zápasy měly dějiště v Žilině na stadiónu Pod Dubňom), ale ani v jednom z nich se neobjevil.

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=18517]Profil hráče[/url] na 90minut. pl * [url=http://www. transfermarkt. com/jozef-piacek/profil/spieler/60956]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. com * [url=http://www. national-football-teams. com/player/53352/Jozef_Piacek. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com * [url=https://web. archive. org/web/20141208131746/http://www. mskzilina. sk/include/showman-eng. php. id=92]Jozef Piaček[/url], MSKZilina. sk.

Kategorie:Slovenští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté FK AS Trenčín Kategorie:Fotbalisté FC ViOn Zlaté Moravce Kategorie:Fotbalisté MŠK Žilina Kategorie:Fotbalisté Skonto FC Kategorie:Fotbalisté MFK Karviná Kategorie:Narození 1983 Kategorie:Narození ve Zlatých Moravcích Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbalisté Podbeskidzie Bielsko-Biała Kategorie:Narození 20. +more června.