Kamerun na Letních olympijských hrách 2012

8
4
2

Kamerun se zúčastnil Letních olympijských her 2012 a zastupovalo jej 33 sportovců v 9 sportech (10 mužů a 22 žen). Vlajkonoškou výpravy byla zápasnice Laure Ali. Nejmladší z výpravy byla fotbalistka Rassa Feudjio, které bylo v době konání her 16 let. Nejstarším z výpravy byl judista Dieudonne Dolassem, kterému bylo v době konání her 32 let. Nikomu z výpravy se během her nepodařilo získat medaili. Ovšem poté, co byly diskvalifikovány kvůli dopingu všechny medailistky ve vzpírání žen do 75 kg, obdržela bronzovou medaili Madias Nzesso.

Atletika

V atletice reprezentovali Kamerun v Londýně dva sprinteři. Idrissa Adam ve svých 27 letech startoval na svých prvních olympijských hrách. +more Do závodu mužů na 100 m nastoupil ve čtvrtém rozběhu, běh však nedokončil a do dalších kol tak nepostoupil.

Adamova stejně stará reprezentační kolegyně Delphine Atangana startovala již v roce 2004 na olympijských hrách v Athénách. Do závodu na 100 m žen nastoupila 3. +more srpna 2012 ve druhém rozběhu. S časem 11,71 sekundy svůj rozběh vyhrála a přímo postoupila do čtvrtfinále. To se běželo ve stejný den večer. Atangana v něm nastoupila do sedmého běhu, ve kterém zaběhla čas 11,82 sekundy a skončila ve svém běhu předposlední. Dokázala porazit pouze reprezentantku Belize Kainu Martínezovou.

SportovecPiktogram atletika DisciplínaRozběhČtvrtfináleSemifináleFinálePořadí
ČasPořadíČasPořadíČasPořadíČasPořadí
Idrissa Adam100 mnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
SportovkyněPiktogram atletika DisciplínaRozběhČtvrtfináleSemifináleFinálePořadí
Delphine Atangana100 m11,711. 11,827. nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
.

Box

SportovecPiktogram box Disciplína1/321/16ČtvrtfináleSemifináleFinálePořadí
SoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeř
Thomas EssombaLehká muší váha do 49 kgAbdelali Daraa VÝHRA 13-10Paddy Barnes PROHRA 10-15nepostoupilnepostoupilnepostoupil
Abdon MewoliLehká váha do 60 kgFazliddin Gaibnazarov PROHRA 6-11nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
Serge AmbomoValterová váha do 64 kgYakup Şener PROHRA 10-19nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
Christian DonfackPolotěžká váha do 81 kgEnrico Kölling PROHRA 6-15nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
Blaise YepmouSuper těžká váha nad 91 kgMohamed Arjaoui PROHRA 6-15nepostoupilnepostoupilnepostoupil

Judo

Nejstarší reprezentant Kamerunu na hrách v Londýně Dieudonné Dolassem startoval v kategorii mužů do 90 kg. Ke svému prvnímu zápasu nastoupil v ExCeL aréně 1. +more srpna 2012. Postavil se gruzínskému reprezentantovi Varlamu Lipartelijanimu. Dolassem svého soupeře nedokázal porazit a do dalších bojů nepostoupil. Celkově obsadil dělené 17. místo.

SportovecPiktogram judo Disciplína1/321/16ČtvrtfináleSemifináleOpravy 1Opravy 2Opravy 3Finále/Bronzová medaile
VýsledekVýsledekVýsledekVýsledekVýsledekVýsledekVýsledekVýsledekVýsledek
Dieudonné DolassemMuži do 90 kgVarlam Lipartelijani 0003-0101 PROHRAnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil= 17.
.

Plavání

Pro 21letého plavce Paula Ekaneho byl start na olympijských hrách v Londýně jeho olympijským debutem. Do rozplaveb závodu mužů na 50 m volným způsobem nastoupil 2. +more srpna 2012. Zaplaval čas 27,87 s a ve své rozplavbě skončil šestý. Tento výkon na postup nestačil. Celkově obsadil 54. místo z 58 startujících plavců.

Antoinette Guedia ve svých 16 letech startovala na hrách v Londýně v závodu na 50 m volným způsobem. Start na těchto hrách byl její druhou olympijskou účastí. +more Předchozích her v Pekingu se účastnila jako dvanáctiletá. Do rozplaveb závodu žen na 50 m volným způsobem nastoupila 3. srpna 2012. S dosaženým časem 29,28 sekundy obsadila ve své rozplavbě 6. místo a do dalšího kola nepostoupila. Celkově obsadila 53. místo.

SportovecPiktogram plavání DisciplínaRozplavbaSemifináleFinálePořadí
ČasPořadíČasPořadíČasPořadí
Paul Edingue Ekane50 m volný způsob27,876. nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil54.
SportovkyněPiktogram plavání DisciplínaRozplavbaSemifináleFinále
Antoinette Guedia Mouafo50 m volný způsob29,286. nepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupila53.
.

Stolní tenis

SportovkyněPiktogram stolní tenis DisciplínaZákladní částKolo 1Kolo 2Kolo 3Kolo 4ČtvrtfináleSemifináleFinále/Bronzová medaile
SoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřPořadí
Sarah HanffouDvouhra - ženyTvin Carole Moumjoghlian VÝHRA 4-0Xian Yi Fang PROHRA 1-4nepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupila

Veslování

SportovecPiktogram veslování DisciplínaRozjížďkaOpravyČtvrtfináleSemifináleFinálePořadí
ČasPořadíČasPořadíČasPořadíČasPořadíČasPořadí
Paul Etia Ndoumbemužský skif7:29:776. +more7:24:155. 7:58:485. 7:46:2332.
.

Vzpírání

Madias Nzesso původně skončila na 6. místě. +more Ovšem po diskvalifikování všech třech medailistek kvůli dopingu, obdržela bronzovou medaili.

SportovecPiktogram vzpírání DisciplínaTrhNadhozDohromadyPořadí
VýsledekPořadíVýsledekPořadí
Frederic FokejouMuži nad 105 kg16017. 20216. 36216.
SportovkyněPiktogram vzpírání DisciplínaTrhNadhozDohromadyPořadí
Madias NzessoŽeny do 75 kg1153. 1313. 2463.
.

Zápas

SportovkyněPiktogram zápas DisciplínaKvalifikace1/16ČtvrtfináleSemifináleOprava 1Oprava 2Finále/Bronzová medailePořadí
SoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeř
Laure AliŽeny do 72 kgJosiane Soloniaina VÝHRA 5-0Stanka Zlatevová PROHRA 1-3nepostoupilaVasilisa Marzaljuková PROHRA 0-3nepostoupila7. +more
.

[url=https://www.olympedia.org/countries/CMR/editions/54]Kamerun na LOH 2012[/url] * [url=https://www.olympic.org/london-2012]LOH 2012 výsledky, startovní listiny aj.[/url] (anglicky)

Kategorie:Kamerun na olympijských hrách Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 2012