Karlen Vardkesovič Mkrtčjan (arménsky Կառլեն Մկրտչյան; * 25. listopadu 1988, Jerevan) je arménský fotbalista a reprezentant, který od roku 2013 působí na postu defenzivního záložníka v ruském klubu Anži Machačkala.

...

Začínal v arménském klubu FC Pjunik, odkud odešel v roce 2011 na Ukrajinu do Metalurhu Doněck. Koncem srpna 2013 přestoupil do ruského celku Anži Machačkala.

Reprezentace

Mkrtčjan má za sebou starty za mládežnický výběr Arménie v kategorii do 21 let.

V A-mužstvu Arménie debutoval 2. února 2008 v přátelském utkání proti domácí Maltě (v rámci turnaje Malta International Football Tournament 2008), které skončilo výhrou Arménie 1:0. +more Mkrtčjan nastoupil do druhého poločasu v 83. minutě. První gól vstřelil 14. listopadu 2012 Litvě v přátelském zápase hraném na arménském Stadionu republiky. Karlen se gólově prosadil ve 49. minutě, když zvyšoval na průběžných 2:0. Arménie nakonec zvítězila 4:2.

Reprezentační góly

;Góly Karlena Mkrtčjana v A-mužstvu Arménie

114. 11. +more 2012Stadion republiky, Jerevan, ArménieLitva2:0 (49. )4:2přátelský zápas
26. 9. 2013Eden Aréna, Praha, ČeskoČesko0:1 (31. )1:2kvalifikace na MS 2014
.

Odkazy

Poznámky

[url=http://www. national-football-teams. +morecom/v2/player. php. id=26078]Profil hráče[/url] na NationalFootballteams. com * [url=http://int. soccerway. com/players/karlen-mkrtchyan/40042/]Profil hráče[/url] na Soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. de/de/karlen-mkrtchyan/profil/spieler_88102. html]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. de.

Kategorie:Arménští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Narození 1988 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbalisté FC Pjunik Kategorie:Fotbalisté Metalurhu Doněck Kategorie:Fotbalisté Anži Machačkala Kategorie:Narození 25. +more listopadu Kategorie:Narození v Jerevanu Kategorie:Fotbalisté Tobolu Kostanaj.