Krzysztof Warzycha

8
4
2

Krzysztof Ireneusz Warzycha (* 17. listopadu 1964, Katovice, Polsko) je bývalý polský fotbalový útočník, reprezentant a fotbalový trenér. Většinu aktivní hráčské kariéry strávil v řeckém klubu Panathinaikos FC, byl velmi efektivní střelec. V roce 1988 získal v Polsku ocenění Fotbalista roku.

Ve věku 14 let si zahrál roli mladého Gerarda Cieślika (polský fotbalový reprezentant) v polském filmu Gra o wszystko.

V dresu Ruchu Chorzów se stal v sezóně 1988/89 s 24 brankami nejlepším střelcem Ekstraklasy a zároveň získal s Ruchem ligový titul. Během svého angažmá v řeckém Panathinaikosu vyhrál celkem 5 ligových titulů, pětkrát vyhrál i řecký fotbalový pohár a dvakrát řecký superpohár. +more V sezónách 1993/94, 1994/95, 1997/98 se stal nejlepším střelcem řecké Superligy.

Celkem: 8 sezónCelkem: 8 sezón19579

27. března 1984 debutoval v A-mužstvu Polska v zápase s domácím Švýcarskem. V 71. minutě nastoupil na hřiště, Poláci remizovali v přátelském střetnutí 1:1.

Celkem odehrál za polský národní A-tým 50 zápasů a vstřelil 9 gólů. Posledním zápasem bylo střetnutí 30. dubna 1997 proti domácí Itálii (prohra Polska 0:3).

Reprezentační góly

;Góly Krzysztofa Warzychy za A-tým Polska

DatumStadionSoupeřSkóreVýsledekSoutěž
119. 10. +more 1988Slezský stadion, Chorzów, PolskoAlbánie1:01:0Kvalifikace na MS 1990
28. 2. 1989San José, KostarikaKostarika. :12:4Přátelský zápas
38. 2. 1989San José, KostarikaKostarika. :32:4Přátelský zápas
412. 2. 1989Estadio Mateo Flores, Ciudad de GuatemalaGuatemala0:10:1Přátelský zápas
519. 5. 1992Stadion Lehen, Salcburk, RakouskoRakousko1:32:4Přátelský zápas
627. 5. 1992Jastrzębie-Zdrój, PolskoČeskoslovensko1:01:0Přátelský zápas
719. 5. 1992Stadio Olimpico, Serravalle, San MarinoSan Marino0:20:3Kvalifikace na MS 1994
827. 8. 1996Stadion GKS, Bełchatów, PolskoKypr1:. 2:2Přátelský zápas
910. 11. 1996Stadion GKS Katowice, Katovice, PolskoMoldavsko2:02:1Kvalifikace na MS 1998
.

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=2305]Profil hráče[/url] na stránkách 90minut. pl * [url=http://www. national-football-teams. com/player/15145/Krzysztof_Warzycha. html]Profil hráče[/url] na National-football-teams. com.

Kategorie:Polští fotbaloví trenéři Kategorie:Polští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Fotbalisté Ruchu Chorzów Kategorie:Fotbalisté Panathinaikosu Kategorie:Narození v roce 1964 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 17. +more listopadu Kategorie:Trenéři Ruchu Chorzów Kategorie:Narození v Katovicích.