Kuramagomed Kuramagomedov

8
4
2

Kuramagomed Šaripovič Kuramagomedov (* 21. března 1976) je bývalý ruský zápasník-volnostylař avarské národnosti.

...

Sportovní kariéra

Je rodákem z dagestánské horské obce Irib v Čarodinském okrese. Zápasení se věnoval od útlého dětství po vzoru svého otce a strýců. +more Od svých 14 let se připravoval v Machačkale na střední sportovní škole pod vedením Musy Omarova. V ruské mužské reprezentaci se pohyboval od roku 1997 ve váze do 97 kg. V roce 2000 prohrál nominaci na olympijské hry v Sydney s Sagidem Murtazalijevem.

Od roku startoval pod vedením nového trenéra Ruslana Abijevem ve vyšší váze do 120 kg, ve které se v roce 2004 prosadil do ruského olympijského týmu na úkor Davida Musulbese. Na olympijské hry v Athénách odjížděl jako favorit na jednu z medailí. +more Ze tříčlenné základní skupiny postoupil do čtvrtfinále proti reprezentantu Uzbekistánu Arturu Tajmazovovi. V úvodním poločase ho rozhodčí za pasavitu dvakrát poslal do parteru, čehož jeho soupeř využil a dvěma koršuny se dostal do vedení 2:4 na technické body. Ve druhém tříminutovém poločase se hned na úvod nechal porazem vytlačit ze žínenky a bodovou ztrátu 3:7 do konce hrací doby nesmazal. Obsadil konečné 6. místo.

V přípravě na olympijskou sezonu 2008 si vážně poranil loket, který ho vyřadil na 4 roky z vrcholové přípravy. Na žíněnku se vrátil v roce 2012 na ruském mistrovství v Petrohradu, kde skončil na třetím místě a tím zároveň prohrál nominaci na olympijské hry v Londýně s Bilalem Machovem.

Turnaj1995199619971998199920002001200220032004200520062007
19202122232425262728293031
-90-97-96-120
Olympijské hry--6.
Mistrovství světa-1. +more3. ---úč. 5. 2. -
Mistrovství Evropy----1. --1. -2. 1. 1. 1.
MS juniorů-1.
ME juniorů1. 1.
.

Kategorie:Ruští volnostylaři Kategorie:Ruští olympionici Kategorie:Dagestánští volnostylaři Kategorie:Mistři světa v zápasu Kategorie:Mistři Evropy v zápasu Kategorie:Narození 21. +more března Kategorie:Narození 1976 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži.