Ladies Open Lausanne 2019

8
4
2

Ladies Open Lausanne 2019 byl profesionální tenisový turnaj ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na otevřených antukových dvorcích Tennis Clubu Stade-Lausanne. Probíhal mezi 15. až 21. červencem 2019 ve švýcarském Lausanne jako dvacátý sedmý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočetem 250 000 dolarů se řadil do kategorie WTA International. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala sedmnáctá tenistka světa Julia Görgesová z Německa, která v úvodním kole skrečovala Švýcarce Simoně Waltertové pro poranění pravého předloktí. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 159. hráčka žebříčku Ljudmila Samsonovová.

Premiérový titul na okruhu WTA Tour vybojovala ve dvouhře Francouzka Fiona Ferrová. Deblovou soutěž vyhrál ruský pár Anastasija Potapovová a Jana Sizikovová, jehož členky získaly první společnou trofej.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Ylena In-Albonová * Tess Sugnauxová * Simona Walterovát

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Giulia Gattoová-Monticoneová * Varvara Gračovová * Barbara Haasová * Allie Kiicková * Jasmine Paoliniová * Anastasija Potapovová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace jako tzv. šťastné poražené: * Chan Sin-jün * Kristína Kučová

;před zahájením turnaje * Jekatěrina Alexandrovová → nahradila ji Natalja Vichljancevová * Kateryna Kozlovová → nahradila ji Chan Sin-jün * Mandy Minellaová → nahradila ji Kristína Kučová * Karolína Muchová → nahradila ji Martina Trevisanová * Jevgenija Rodinová → nahradila ji Mandy Minellaová * Lesja Curenková → nahradila ji Conny Perrinová * Čang Šuaj → nahradila ji Antonia Lottnerová

Skrečování

Julia Görgesová (poranění pravého předloktí)

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Monique AdamczakováChan Sin-jün115. 1. +more
Timea BacsinszkáMihaela Buzărnescuová137. 2.
Mona BarthelováXenia Knollová171. 3.
Oxana KalašnikovováEna Šibaharaová172. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do čtyřhry: * Ylena In-Albonová / Conny Perrinová * Tess Sugnauxová / Simona Waltertová

;před zahájením turnaje * Pauline Parmentierová (viróza)

Fiona Ferrová vs. Alizé Cornetová, 6-1, 2-6, 6-1

Anastasija Potapovová / Jana Sizikovová vs. Monique Adamczaková / Chan Sin-jün, 6-2, 6-4