Lehigh Valley Phantoms

8
4
2

Lehigh Valley Phantoms je profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlí v Allentownu v Pensylvánii. Do AHL vstoupil v ročníku 2014/15 a hraje v Atlantické divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrává v hale PPL Center s kapacitou 8 420 diváků. Klubové barvy jsou černá, oranžová, modrá a bílá.

Své domácí zápasy hrají "Fantomové" v tamní v roce 2014 otevřené aréně PPL Center. Klub působí v soutěži od sezony 2014/15 jako záložní tým klubu NHL Philadelphia Flyers, v soutěži nahradil celek Adirondack Phantoms (2009-2014). +more Phantoms před působení v Adirondacku už působili v Pensylvánii jako Philadelphia Phantoms (1996-2009 - dvakrát vítězství v Calder Cupu). Po celou existenci ve všech lokalitách byli Phantoms farmou Flyers.

Premiérové utkání na ledě Wilkes-Barre/Scranton Penguins vyhráli Phantoms dne 11.10.2014 v poměru 5:2.

Spoluvytvořili rekord nejdelšího utkání historie soutěže, když vyhráli devátého května 2018 ve 4. +more utkání 2. kola play off nad Charlotte Checkers 2:1 brankou v čase 146:48.

Úspěchy klubu

Vítěz divize - 1x (2017/18)

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj:

* 2014-2015: American Hockey League (Východní divize) * 2015- : American Hockey League (Atlantická divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, P - porážky, PP - porážky v prodloužení či na samostatné nájezdy, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, B - body

Kanada + USA USA / Kanada (2014 - )
-SezónyLigaÚroveňZVPPPVGOGBPozice
2014/15AHL (Východní divize)2763383519423774center| 4. +more
2015/16AHL (Atlantická divize)2763473521522275center| 7.
2016/17AHL (Atlantická divize)27648523260219101center| 2.
2017/18AHL (Atlantická divize)276471019260218104center| 1.
2018/19AHL (Atlantická divize)2763973024024485center| 5.
2019/20AHL (Atlantická divize)26224102816118658center| 7.
2020/21AHL (Severní divize)23218679692432.
2021/22AHL (Atlantická divize)276291532195239738.
2022/23AHL (Atlantická divize)27237629221226806.
.

Play-off

Sezona1. kolo2. +more koloFinále konferenceFinále Calder Cupu
2014/15mužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalo
2016/17porážka, 2-3, Hershey-
2017/18postup, 3-1, Providencepostup, 4-1, Charlotteporážka, 0-4, Toronto-
2019/20sezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronaviru
2020/21play off zrušenoplay off zrušenoplay off zrušenoplay off zrušeno
2022/23porážka, 1-2 Charlotte-
.

Klubové rekordy

Za sezonu

:Góly: 31, Greg Carey (2017/18) :Asistence: 47, Philip Varone (2017/18) :Body: 70, Philip Varone (2017/18) :Trestné minuty: 219, Jay Rosehill (2014/15) :Čistá konta: 5, Dustin Tokarski (2017/18) :Vychytaná vítězství: 27, Alex Lyon (2016/17)

Celkové

:Góly: 103, Greg Carey :Asistence: 128, Chris Conner :Body: 199, Chris Conner :Trestné minuty: 313, Tyrell Goulbourne :Čistá konta: 6, Alex Lyon :Vychytaná vítězství: 66, Alex Lyon :Odehrané zápasy: 277, Greg Carey

Odkazy

[url=https://www. eliteprospects. +morecom/team/17333/lehigh-valley-phantoms]Lehigh Valley Phantoms na eliteprospects. com[/url] * [url=https://web. archive. org/web/20150610091012/http://www. phantomshockey. com/]Oficiální stránky[/url].

Kategorie:Americké kluby ledního hokeje Kategorie:Kluby ledního hokeje založené v roce 2014 Kategorie:Kluby AHL Kategorie:Sportovní kluby v Pensylvánii