Toronto Marlies

8
4
2

Ben Smith přebírá Calderův pohár pro vítěze play off AHL v roce 2018. Toronto Marlies je profesionální kanadský klub ledního hokeje, který sídlí v Torontu v provincii Ontario. Pojmenován byl podle přezdívky Toronta Marlboros, bývalé farmy Maple Leafs. Do AHL vstoupil v ročníku 2005/06 a hraje v Severní divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrává v hale Coca-Cola Coliseum s kapacitou 7 851 diváků. Klubové barvy jsou modrá a bílá.

Po celou dobu existence je rezervou týmu NHL Toronto Maple Leafs. V soutěži celek nahradil předchozí farmu Toronta +more_John's_Maple_Leafs'>St. John's Maple Leafs (1991-2005). Marlies jsou jediným farmářským klubem, který působí ve stejném městě jako jeho nadřazený klub a zároveň hraje na jiném stadionu. Klub dvakrát došel do finále play off, v sezoně 2011/12 podlehl 4:0 na zápasy celku Norfolk Admirals a v ročníku 2017/18 porazil Texas Stars 4:3 a získal tak Calderův pohár. Celek je jedním ze čtveřice kanadských týmu v lize.

...

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj:

* 2005- : American Hockey League (Severní divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, P - porážky, PP - porážky v prodloužení či na samostatné nájezdy, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, B - body

Kanada + USA USA / Kanada (2005 - )
-SezónyLigaÚroveňZVPPPVGOGBPozice
2005/06AHL (Severní divize)28041122927026392center| 4. +more
2006/07AHL (Severní divize)2803473922027075center| 6.
2007/08AHL (Severní divize)28050921246203109center| 1.
2008/09AHL (Severní divize)28039122924022990center| 4.
2009/10AHL (Severní divize)28033123519326178center| 5.
2010/11AHL (Severní divize)28037113222821985center| 5.
2011/12AHL (Severní divize)2764482421717596center| 1.
2012/13AHL (Severní divize)27643102323719996center| 1.
2013/14AHL (Severní divize)2764562522320296center| 1.
2014/15AHL (Severní divize)2764092720720389center| 2.
2015/16AHL (Severní divize)27654616294191114center| 1.
2016/17AHL (Severní divize)2764252924520789center| 2.
2017/18AHL (Severní divize)27654418254170112center| 1.
2018/19AHL (Severní divize)27639132424824391center| 3.
2019/20AHL (Severní divize)2612952720621263center| 7.
.

Play-off

Sezona1. kolo2. +more koloFinále konferenceFinále Calder Cupu
2005/06porážka, 1-4, Grand Rapids-
2006/07mužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalo
2007/08postup, 4-3, San Antoniopostup, 4-3 Syracuseporážka, 1-4 Chicago-
2008/09porážka, 2-4, Manitoba-
2011/12postup, 3-0, Rochesterpostup, 4-1, Abbotsfordpostup, 4-1, Oklahoma Citycenter bgcolor=silver| Finále AHL, 0-4, Norfolk
2012/13postup, 3-0, Rochesterporážka, 2-4, Grand Rapids-
2013/14postup, 3-0, Milwaukeepostup, 4-0, Chicagoporážka, 3-4, Texas-
2014/15porážka, 2-3, Grand Rapids---
2015/16postup, 3-0, Bridgeportpostup, 4-3, Albany D. porážka, 1-4, Hershey-
2016/17postup, 3-1, Albany D. porážka, 3-4, Syracuse--
2017/18postup, 3-2, Uticapostup, 4-0, Syracusepostup, 4-0, Lehigh Valleycenter bgcolor=gold| Vítěz AHL, 4-3, Texas
2018/19postup, 3-0, Rochesterpostup, 4-0, Syracuseporážka , 2-4, Charlotte-
2019/20sezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronaviru
.

Klubové rekordy

Za sezonu

:Góly: 36, John Pohl (2005/06) :Asistence: 57, Jeremy Bracco (2018/19) :Body: 79, Tim Stapleton (2008/09) a Jeremy Bracco (2018/19) :Trestné minuty: 215, Kris Newbury (2005/06) :Čistá konta: 6, Garret Sparks (2017/18) :Vychytaná vítězství: 31, Garret Sparks (2017/18) :Průměr obdržených branek: 1. 78, Garret Sparks (2017/18) :Procento úspěšnosti zákroků: . +more936, Garret Sparks (2017/18).

Celkové

:Góly: 94, Ryan Hamilton :Asistence: 116, Mike Zigomanis :Body: 168, Kris Newbury :Trestné minuty: 475, Kris Newbury :Čistá konta: 15, Garret Sparks :Vychytaná vítězství: 80, Garret Sparks :Odehrané zápasy: 312, Alex Foster

Kategorie:Kanadské kluby ledního hokeje Kategorie:Kluby ledního hokeje založené v roce 2005 Kategorie:Týmy AHL Kategorie:Sportovní kluby v Ontariu Kategorie:Sport v Torontu