Utica Comets

8
4
2

Utica Comets je profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlí v Utice ve státě New York. Do AHL vstoupil v ročníku 2013/14 a hraje v Severní divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrává v hale Adirondack Bank Center s kapacitou 3 860 diváků (nejmenší aréna v celé AHL). Klubové barvy jsou červená, černá a bílá.

Klub v soutěži nahradil celek Peoria Rivermen a vykonával v letech 2013-2021 funkci farmy mužstva NHL Vancouver Canucks. Ve městě hrál AHL v letech 1987-93 klub Utica Devils. +more Premiérovým utkáním Comets bylo 11. října 2013 klání na ledě Rochester Americans, celek prohrál 1:4. Domácí premiéru si odbyli 23. října proti Albany Devils před vyprodaným hledištěm (1:4). Počínaje sezonou 2021/22 jsou Comets zálohou New Jersey Devils.

Úspěchy klubu

Vítěz západní konference - 1x (2014/15) * Vítěz divize - 2x (2014/15, 2021/22)

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj:

* 2013- : American Hockey League (Severní divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, P - porážky, PP - porážky v prodloužení či na samostatné nájezdy, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, B - body

Kanada + USA USA / Kanada (2013 - )
-SezónyLigaÚroveňZVPPPVGOGBPozice
2013/14AHL (Severní divize)2763593218721679center| 3. +more
2014/15AHL (Severní divize)27647920219182103center| 1.
2015/16AHL (Severní divize)27638122622421788center| 3.
2016/17AHL (Severní divize)2763593219522079center| 5.
2017/18AHL (Severní divize)27638122621121688center| 4.
2018/19AHL (Severní divize)2763483422425776center| 6.
2019/20AHL (Severní divize)2613452221018673center| 3.
2020/21AHL (Severní divize)228161118988334.
2021/22AHL (Severní divize)27243920246206951.
2022/23AHL (Severní divize)272351027215222804.
.

Play-off

SezonaPředkolo1. kolo2. +more koloFinále konferenceFinále Calder Cupu
2013/14mužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalo
2014/15
-2015/16
-2016/17mužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalo
2017/18
2019/20sezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronaviru
2020/21playoff se nekonalo kvůli pandemii koronaviruplayoff se nekonalo kvůli pandemii koronaviruplayoff se nekonalo kvůli pandemii koronaviruplayoff se nekonalo kvůli pandemii koronaviruplayoff se nekonalo kvůli pandemii koronaviru

Za sezonu

:Góly: 34, Reid Boucher (2019/20) :Asistence: 51, Cal O'Reilly (2014/15) :Body: 67, Reid Boucher (2019/20) :Trestné minuty: 129, Kellan Lain (2013/14) :Čistá konta: 5, Joacim Eriksson (2013/14) a Jacob Markstrom (2014/15) :Vychytaná vítězství: 25, Thatcher Demko (2017/18)

Celkové

:Góly: 90, Reid Boucher :Asistence: 108, Alexandre Grenier :Body: 175, Alexandre Grenier :Trestné minuty: 397, Darren Archibald :Čistá konta: 5, Joacim Eriksson, Jacob Markstrom a Thatcher Demko :Vychytaná vítězství: 55, Thatcher Demko :Odehrané zápasy: 367, Carter Bancks

Kategorie:Americké kluby ledního hokeje Kategorie:Kluby ledního hokeje založené v roce 2013 Kategorie:Kluby AHL Kategorie:Sportovní kluby v New Yorku (stát)