Ljudmila Volčoková

8
4
2

Ljudmila Volčoková ( * 19. června 1981, Smiloviči) je běloruská tělesně postižená sportovkyně, paralympijská vítězka, medailistka z letních i zimních paralympijských her.

Vynikala v atletice a byla mistryní Běloruska na tratích od 1500 do 5000 metrů, než utrpěla úraz páteře, po kterém je upoutána na invalidní vozík. Přesto zůstala sportu věrná, věnovala se s úspěchy přetlačování rukou, atletice a tanci. +more Vynikla v severském lyžování.

Zúčastnila se Zimních paralympijských her 2006 v Turíně, na kterých vyhrála závod na 10 kilometrů a třikrát byla stříbrná.

V roce 2007 obsadila druhé místo na mistrovství světa ve veslování v Mnichově ve skifu. Ve stejné lodi startovala i při premiéře veslování na paralympijských hrách v Pekingu a znovu byla druhá.

Na zimních paralympijských hrách ve Vancouveru dostala právo nést vlajku Běloruska na slavnostním zahájení. +more_březen'>14. března vyhrála lyžařský závod na 10 kilometrů s téměř minutovým náskokem před domácí Colette Bourgonjeovou, poté zvítězila i na poloviční trati.

Na letních paralympijských hrách v Londýně získala ve veslování bronz.

[url=https://worldrowing. com/athlete/4fc87550-5e85-4ad0-a58b-41b3fbc6ec9f]Profil[/url] na webu Mezinárodní veslařské federace FISA - * * [url=http://www. +morezimbio. com/Liudmila+Vauchok]Zimbio wikizine[/url] o Ljudmile Volčokové -.

Kategorie:Běloruské lyžařky Kategorie:Běloruští veslaři Kategorie:Běloruští paralympijští vítězové Kategorie:Běloruští stříbrní paralympijští medailisté Kategorie:Běloruští bronzoví paralympijští medailisté Kategorie:Narození 1981 Kategorie:Narození 19. +more června Kategorie:Narození v Minské oblasti Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Ženy.