Lucas Vázquez

8
4
2

Lucas Vázquez Iglesias (* 1. července 1991 A Coruña) je španělský profesionální fotbalista, který hraje na pozici pravého obránce či křídelníka za španělský klub Real Madrid. Mezi lety 2016 a 2018 odehrál také 9 utkání v dresu španělské reprezentace.

...

Real Madrid (2010-2015)

Vázquez přišel do juniorského týmu Realu v roce 2007 v 16 letech. V seniorském fotbalu si poprvé zahrál za C-tým Realu v sezoně 2010/11. +more Svými 23 góly v sezoně 2011/12 pomohl B-týmu Realu k postupu do 2. španělské ligy. Svůj debut v 2. lize odehrál 17. srpna 2012, když odehrál závěrečných 6 minut v zápase proti Villarrealu (1:2). Svůj premiérový gól v 2. lize vstřelil 15. října 2012 proti UD Las Palmas (3:2).

RCD Espanyol (hostování)

19. srpna 2014 byl Vázquez poslán na hostování do Espanyolu hrajícím v Primera División. +more Svůj debut v La Lize odehrál 30. srpna 2014 proti Seville (1:2). Svůj první gól vstřelil 5. října 2014 proti Realu Sociedad (2:0). 3. června 2014 Vázquez podepsal čtyřletý kontrakt s Espanyolem za 2 miliony .

Real Madrid (2015-)

V červnu 2015 uplatnil Real na Vázqueze výstupní klauzuli a Vázquez se vrátil do Realu. Svůj debut odehrál 12. +more září 2015 proti svému bývalému klubu, Espanyolu (6:0). V základní sestavě se poprvé objevil o týden později v utkání s Granadou (1:0).

Svúj první gól vstřelil 30. prosince 2015 Realu Sociedad (3:1).

Vázquez se objevil i v 7 utkáních Ligy mistrů 2015/16. Ve finále proti Atléticu Madrid vstřelil gól v penaltovém rozstřelu a potvrdil tak výhru Realu (2:1 ). +more Následně si zahrál i v Superpoháru proti Seville. V poslední minutě nastavení nahrál Sergiu Ramosovi, který vstřelil gól a srovnal skóre zápasu na 2:2 (Zápas skončil výhrou Realu 3:2).

V říjnu podepsal nový kontrakt trvající do roku 2021.

Proti Osasuně 27. října 2021 odehrál 250. soutěžní zápas za Real Madrid, z něhož ovšem na domácí půdě vzešla bezgólová ligová remíza.

Vázquez nikdy Španělsko nereprezentoval na juniorské úrovni. Svůj reprezentační debut odehrál 7. června 2016 v přátelském utkání s Gruzií (0:1).

Jeden start si připsal na ME 2016 v osmifinále s Itálií (0:2).