4
2

Matěj Hybš (* 3. ledna 1993 Praha) je český profesionální fotbalista, který hraje na pozici levého obránce za polský klub Termalica Nieciecza, kde je na hostování z Viktorie Plzeň.

AC Sparta Praha

Matěj Hybš je odchovancem Sparty Praha. V 1. +more lize debutoval ve 3. kole sezóny 2012/13 12. srpna 2012 v zápase proti domácímu Slovácku. Na hřiště se dostal na několik závěrečných minut, Sparta vyhrála 4:1.

V základní skupině I Evropské ligy 2012/13 byla Sparta Praha přilosována k týmům Olympique Lyon (Francie), Ironi Kirjat Šmona (Izrael) a Athletic Bilbao (Španělsko). 8. +more listopadu 2012 v odvetě s Ironi Kirjat Šmonou v Izraeli (hrálo se na stadionu v Haifě) nastoupil Matěj Hybš v základní sestavě a byl u remízy 1:1. Poslední zápas základní skupiny I proti Bilbau absolvoval v základní sestavě 6. prosince 2012, díky remíze 0:0 pražský celek získal ve skupině celkem 9 bodů (postup měl již jistý v předchozím kole). Do jarního šestnáctifinále byl Spartě přilosován anglický velkoklub Chelsea FC, Hybš nastoupil 14. února 2013 v Praze v základní sestavě, pražský celek podlehl doma soupeři 0:1 gólem mladého brazilského fotbalisty Oscara. Představil se i v odvetě šestnáctifinále 21. února 2013 na Stamford Bridge, Sparta dlouho vedla 1:0, ale naději na prodloužení neudržela, ve druhé minutě nastaveného času inkasovala vyrovnávací gól na 1:1 z kopačky Edena Hazarda a po domácí prohře 0:1 z Evropské ligy vypadla.

V sezóně 2013/14 slavil se Spartou Praha zisk ligového titulu již ve 27. kole 4. +more května 2014. Na jeho pozici levého beka hrával většinou Costa Nhamoinesu. 17. května 2014 získal se Spartou double po výhře 8:7 v penaltovém rozstřelu ve finále Poháru České pošty proti Viktorii Plzeň.

FC Vysočina Jihlava (hostování)

Koncem srpna 2014 odešel na hostování do FC Vysočina Jihlava. V létě 2015 se vrátil do Sparty. +more V Jihlavě vstřelil během hostování svou první ligovou branku v kariéře. Celkem za klub odehrál 23 ligových utkání.

FK Jablonec (hostování)

V únoru 2016 odešel na 18měsíční hostování do FK Jablonec, zájem o něj potvrdil sportovní ředitel klubu Ivan Horník. V Jablonci se prosadil a tak si ho Sparta po roce hostování stáhla zpět a povolala do zimní přípravy.

FC Slovan Liberec

V nabitém kádru Sparty nedostával na začátku sezóny 2017/18 pod italským trenérem Andreou Stramaccionim příležitost a tak v září 2017 odešel na přestup do Slovanu Liberec.

Reprezentační kariéra

Matěj Hybš působil v mládežnických reprezentacích České republiky od kategorie do 16 let. Za reprezentaci do 21 let nastupuje od 14. +more listopadu 2012, kdy debutoval v přátelském utkání proti hostujícímu Švédsku (remíza 1:1).

Zúčastnil se domácího Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2015 konaného v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti.