MercedesCup 2018 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra MercedesCupu 2018 probíhala v první polovině června 2018. Do deblové soutěže stuttgartského tenisového turnaje hraného na trávě nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl pár Jamie Murray a Bruno Soares, jehož členové se rozhodli turnaje nezúčastnit.

Vítězem se stala německá dvojice startující na divokou kartu Philipp Petzschner a Tim Pütz, která ve finále zdolala švédsko-polský pár Robert Lindstedt a Marcin Matkowski po dvousetovém průběhu 7-6 a 6-3. V 82minutovém duelu nečelili ani jedné brejkové hrozbě. +more Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 250 bodů a získali premiérovou společnou trofej. Na Stuttgart Open se stali po Christopheru Kasovi a Philippu Kohlschreiberovi, kteří triumfovali v roce 2008, druhou německou vítěznou dvojicí. Dvojnásobný grandslamový vítěz, 34letý Petzschner, vybojoval osmý deblový titul na okruhu ATP Tour. Pro Pütze to bylo první takové turnajové vítězství i odehrané finále, jež mu zajistilo posun na nové kariérní maximum, 79. místo na žebříčku čtyřhry.

Nasazení párů

# Ajsám Kúreší / Jean-Julien Rojer (semifinále) # Ben McLachlan Jan-Lennard Struff (1. kolo) # Max Mirnyj / Philipp Oswald (čtvrtfinále) # Marcelo Demoliner / Feliciano López (čtvrtfinále)