8
4
2

Milan Rundić (srbskou cyrilicí Милан Рундић; * 29. března 1992 Bělehrad) je srbský profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního obránce za polský klub Raków Częstochowa. Je bývalý srbský mládežnický reprezentant.

Mimo Srbsko působil na klubové úrovni v Chorvatsku a na Slovensku. Nastupuje ve středu obrany, může však hrát i na jejím levém kraji. +more V roce 2014 odehrál jedno utkání za Srbskou reprezentaci do 21 let.

Svou fotbalovou kariéru začal v týmu FK Rad, jehož je odchovanec.

FK Kolubara

Před jarní částí sezony 2010/11 přestoupil do A-mužstva FK Kolubara. Svůj druholigový debut si připsal 19. +more 3. 2011 v 19. kole proti týmu FK BASK Bělehrad (prohra 2:3), odehrál celý zápas. Své první góly ve druhé srbské lize dal 18. března 2012, když se dvakrát prosadil proti klubu FK Banat Zrenjanin. Rundić se trefil ve 47. a v 75. minutě, obě branky dal z penalt a podílel se na výhře 5:2. V dresu Kolubary odehrál celkem 45 střetnutí, v nichž zaznamenal čtyři přesné střelecké zásahy.

NK Inter Zaprešić

V lednu 2013 zamířil poprvé do zahraničí, přestoupil do chorvatského celku NK Inter Zaprešić. Svůj první zápas odehrál 9. +more března 2013 ve 23. ligovém kole na půdě mužstva NK Rijeka (prohra 1:2), když nastoupil na první poločas. Za Zaprešić nastoupil během půl roku pouze na tři zápasy v nejvyšší chorvatské soutěži.

AS Trenčín

Sezóna 2013/14

V létě 2013 přestoupil na Slovensko, kde uzavřel tříletý kontrakt s klubem FK AS Trenčín. Ligový debut si odbyl proti Slovanu Bratislava ve třetím kole hraném 28. +more července 2013, v 57. minutě nahradil na hrací ploše Petera Kleščíka. Trenčín tehdy porazil Slovan doma i díky třem brankám Tomáše Malce v poměru 4:2. Ve 30. kole se poprvé prosadil střelecky, když v utkání proti mužstvu MFK Ružomberok (výhra 3:0) dal v šesté minutě první gól střetnutí. V ročníku 2013/14 odehrál v lize 18 zápasů.

Sezóna 2014/15

S Trenčínem se na podzim 2014 představil mj. v Evropské lize UEFA 2014/15. +more Tým nejprve nastoupil ve 2. předkole, kde po domácí výhře 4:0 a prohře 0:3 venku postoupil přes srbský celek FK Vojvodina Novi Sad. Následně se Trenčín střetl s klubem Hull City AFC z Anglie, se kterým po remíze 0:0 a prohře 1:2 vypadl.

Střelecky se v ročníku prosadil pouze jednou, když 16. 5. +more 2015 ve 30. kole proměnil pokutový kop proti Spartaku Myjava, Trenčín zvítězil doma v poměru 3:1. Pomohlo mu i vyloučení Myjavy, když Spartak dohrával po obdržení červené karty od 26. minuty v deseti hráčích. V sezóně 2014/15 vyhrál s týmem slovenský fotbalový pohár, ve finále se představil proti mužstvu FK Senica, zápas se rozhodl až v penaltovém rozstřelu. Zároveň se Trenčín stal ve stejném ročníku poprvé v historii mistrem slovenské nejvyšší soutěže a mohl slavit zisk double. Celkem během roků nastřádal 22 ligových startů.

Sezóna 2015/16

S Trenčínem se díky titulu z předešlého ročníku kvalifikoval do druhého předkola Ligy mistrů UEFA 2015/16, kde bojoval proti silnému rumunskému celku FC Steaua București. Trenčín nejprve prohrál 0:2 a v odvetě zvítězil v poměru 3:2, což na postup nestačilo.

Svůj první a zároveň jediný střelecký zásah si připsal 8. srpna 2015 proti Spartaku Myjava, síť rozvlnil v 74. +more minutě a postaral se o jedinou a tudíž vítěznou branku utkání. Na začátku roku 2016 se zranil a musel podstoupit operaci kolene. Zranění mu zhatilo přestup do dánského mužstva FC Nordsjælland. V ročníku 2015/16 s týmem Trenčína obhájil double - prvenství ve slovenském poháru i v lize. Dohromady nastoupil k 17 střetnutím v lize.

ŠK Slovan Bratislava

V červenci 2016 z mužstva AS Trenčín odešel a posílil ligového konkurenta, když podepsal smlouvu na čtyři roky se Slovanem Bratislava.

Sezóna 2016/17

Na podzim 2016 kvůli zranění nenastupoval, objevil se pouze ve třech střetnutích na lavičce náhradníků. Ligovou premiéru si odbyl 19. +more února 2017 ve 20. kole proti Tatranu Prešov (výhra 2:0), odehrál celé utkání na stoperu po boku Kornela Saláty. 1. května 2017 se se Slovanem představil na stadionu NTC Poprad ve finále domácího poháru a gólem „nůžkami“ z 20. minuty zápasu se podílel na zisku trofeje po výhře v poměru 3:0 nad tehdy druholigovým týmem MFK Skalica. První ligový gól za mužstvo vsítil ve 31. kole v odvetě proti Prešovu, když v 85. minutě zvyšoval hlavičkou na konečných 3:1. Celkem v ročníku odehrál 10 ligových zápasů.

Sezóna 2017/18

23. června 2017 odehrál za mužstvo celých devadesát minut v utkání Česko-slovenského Superpoháru hraného v Uherském Hradišti proti českému celku FC Fastav Zlín, kterému Slovan Bratislava podlehl v penaltovém rozstřelu. +more Se Slovanem postoupil přes arménský klub FC Pjunik Jerevan (výhry 4:1 a 5:0) do druhého předkola Evropské ligy UEFA 2017/18, kde bratislavský tým vypadl po prohrách 0:1 a 1:2 s mužstvem Lyngby BK z Dánska. Poprvé v ročníku 2017/18 se trefil v lize 25. listopadu 2017 v 10. minutě 17. kola proti klubu FK Železiarne Podbrezová (remíza 1:1). Na jaře 2018 se podílel se Slovanem na obhajobě zisku slovenského poháru z předešlého ročníku 2016/17, i když ve finále hraném 1. května 2018 v Trnavě proti celku MFK Ružomberok (výhra 3:1) nehrál. Během roku nastoupil v lize ke 24 střetnutím.

Sezóna 2018/19

Na podzim 2018 i kvůli zranění a konkurenci v prvním týmu odehrál pouze jedno ligové utkání, nastupoval rovněž za třetiligovou juniorku. V zimním přestupovém období ročníku 2018/19 se s "belasými" dohodl na předčasném ukončení smlouvy. +more V sezoně 2018/19 získal Slovan mistrovský titul, na kterém se Rundić částečně podílel.

MFK Karviná

V lednu 2019 odešel jako volný hráč (zadarmo) do Česka, kde se dohodl na smlouvě s mužstvem MFK Karviná.

Svůj první ligový zápas v dresu Karviné si připsal ve 20. kole hraném 9. +more 2. 2019 v souboji s klubem SFC Opava (remíza 1:1), odehrál celé utkání. Během půl roku nastoupil za mužstvo v lize k 18 zápasům. S klubem bojoval o záchranu, která se zdařila.

Sezóna 2019/20

Před sezonou byl zvolen kapitánem týmu. Svoji první ligovou branku za Karvinou dal v 51. +more minutě z penalty proti Viktorii Plzeň (prohra 2:3). Podruhé v ročníku skóroval v duelu s Opavou (remíza 1:1), když v sedmé minutě otevřel z pokutového kopu stav utkání. V sezóně 2019/20 odehrál 29 ligových střetnutí.

[url=https://www. mfkkarvina. +morecz/hrac. asp. id=Milan-Rundi%E6-1070&sezona=2021&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na mfkkarvina. cz * [url=http://www. skslovan. com/timy/. hrac=hrac. 959&team=A]Profil hráče[/url] na skslovan. com * [url=http://www. astrencin. sk/hrac. asp. id=Milan-Rundic-11&sezona=2015&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na astrencin. sk * [url=https://www. nikeliga. sk/hrac/404-milan-rundic]Profil hráče[/url] na fortunaliga. sk * * [url=http://www. eurofotbal. cz/hraci/milan-rundic-46228/]Profil hráče[/url] na eurofotbal. cz * [url=http://int. soccerway. com/players/milan-rundi/182213/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. com/milan-rundic/profil/spieler/182185]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com.

Kategorie:Srbští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté FK Rad Bělehrad Kategorie:Fotbalisté FK Kolubara Kategorie:Fotbalisté NK Inter Zaprešić Kategorie:Fotbalisté AS Trenčín Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Fotbalisté MFK Karviná Kategorie:Vítězové 1. +more slovenské fotbalové ligy Kategorie:Srbští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v Bělehradě Kategorie:Narození v roce 1992 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 29. března.