Mistrovství Evropy ve sportovním lezení 2004

8
4
2

Mistrovství Evropy ve sportovním lezení 2004 (: UIAA European Championship, : Championnats d'Europe d'escalade, : Klettern Europameisterschaft, : Campionato europeo di arrampicata) se uskutečnilo jako šestý ročník 21.-27. června v italském Leccu pod hlavičkou Mezinárodní horolezecké federace (UIAA), bylo to jediné ME pořádané v Itálii.

Kromě lezení na obtížnost a rychlost se závodilo již druhým rokem také v boulderingu..

Průběh závodů

První den se závodilo v lezení na rychlost, poté v boulderingu a nakonec v lezení na obtížnost.

Ramón Julián Puigblanque netopoval a spadl ze stejného místa jako Alexandre Chabot, ale vyhrál díky lepšímu umístění v semifinále. Tomáš Mrázek topoval finálovou cestu jako jediný, ale rozhodčí neuznali protest ani jeho vítězství kvůli přešlapu za zónu a to i přes to, že ho nechali po chybě pokračovat v cestě.

Češi na ME

Šampionátu se tento rok zúčastnila velmi silná sestava sedmi mužů a čtyř žen z České republiky, tehdejším vedoucím reprezentace byl Slávek Vomáčko.

Tři ženy postoupily v lezení na obtížnost do semifinále, Tomáš Mrázek byl v semifinále průběžně druhý a nakonec skončil po neuznané chybě sedmý.

V boulderingu postoupila Helena Lipenská v kvalifikaci z pátého místa do finále, kde skončila jedenáctá.

Naši závodníci na rychlost s doprovodem Jana Kareše se umístili na posledních místech za nepočetnou konkurencí, která však vedla světový ranking v této disciplíně.