Mistrovství světa v biatlonu 1979

8
4
2

Mistrovství světa v biatlonu 1979 se konalo od 2. do 5. února 1979 na biatlonovém stadionu Chimegau Arena ve německém Ruhpoldingu. Jednalo se o 18. ročník mistrovství světa v biatlonu. Výsledky závodů na šampionátu se započítávaly do celkového pořadí světového poháru.

Na mistrovství byl nejúspěšnější východoněmecký tým, který získal tři medaile, všechny zlaté. Největší zásluhu na tom měli Klaus Siebert a Frank Ullrich, kteří zvítězili ve vytrvalostní závodě, resp. +more v sprintu a následně v štafetě. Největším překvapením mistrovství bylo druhé místo Nora Odda Lirhuse a bronzová medaile Itala Luigiho Weisse ze sprintu. Zklamání mistrovství naopak přineslo pro domácího Eberharda Rösche, který získal jen jednou zlatou medaili za štafety.

Pro československé reprezentanty bylo toto mistrovství medailově neúspěšné. Ve vytrvalostním závodě obsadil Jaromír Šimůnek 6. +more a ve sprintu 7. místo. Ve štafetovém závodě se československá štafeta umístila na 8. místě ve složení Jaromír Šimůnek, Jan Suchánek, Peter Zelinka a Zdeněk Pavlíček.

Kandidující země na pořadatelství

Střediskostátpořadatelství předchozích MS
Biathlon Staduim Hochfilzen1978
Chimegau ArenaNekonalo se

Program závodů

Na programu šampionátu bylo celkem 3 závody. Muži absolvovali sprinty, vytrvalostní závody a štafety.