Moneta Czech Open 2019

8
4
2

Moneta Czech Open 2019 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Challenger Tour, který se odehrával na antukových dvorcích tenisového areálu TK Agrofert Prostějov. Konal se od 3. do 8. června 2019 v Prostějově jako dvacátý šestý ročník turnaje. V sezńě 2019 představoval největší tenisový turnaj mužů na českém území.

Prize money turnaje činily 92 040 eur. V rámci nových kategorií okruhu se řadil do Category 100. +more Počet singlistů byl navýšen z třiceti dvou na čtyřicet osm hráčů, což znamenalo zdvojnásobení nasazených na šestnáct. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal šedesátý třetí tenista světa Casper Ruud z Norska, který vypadl v semifinále.

Jedenáctý singlový titul na okruhu ATP Challenger Tour vybojoval 33letý Španěl Pablo Andújar. Deblovou trofej si odvezl rakousko-slovenský pár Philipp Oswald a Filip Polášek, jehož členové získali třetí společné turnajové vítězství.

Rozdělení bodů a finančních odměn

Rozdělení bodů

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra100603518850
center|čtyřhra0N/AN/A

Finanční odměny

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra€12 250€7 200€4 260€2 480€1 460€885€440

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Marek Jaloviec * Vít Kopřiva * Jiří Lehečka * Jaroslav Pospíšil * Daniel Siniakov

Následující hráči nastoupili do hlavní soutěže jako náhradníci: * Marco Bortolotti * Enrico Dalla Valle * Benjamin Lock * Ben Patael * David Poljak

Následující hráči nastoupili do hlavní soutěže na základě bodového hodnocení žebříčku ITF: * Corentin Denolly * Sandro Ehrat * Karim-Mohamed Maamoun * Arthur Rinderknech * Peter Torebko

Následující hráči postoupili z kvalifikace:: * Roman Jebavý * Pavel Nejedlý