Moselle Open 2016

8
4
2

Moselle Open 2016 byl tenisový turnaj mužů konaný na profesionálním okruhu ATP Tour. Probíhal ve druhé polovině září 2016 v bývalém knížecím městě Metz na dvorcích s tvrdým povrchem. Jednalo se o 14. ročník turnaje. Do dvouhry nastoupilo dvacet osm hráčů a ve čtyřhře startovalo šestnáct párů. Celkový rozpočet činil 463 520 euro. Jako poslední přímí účastník do dvouhry nastoupil 95. muž žebříčku, americký hráč Ryan Harrison. Singlovou soutěž získal druhý nasazený Francouz Lucas Pouille, který ve finále porazil belgického tenistu Dominic Thiem až po třísetovém průběhu. Na turnaji si tak připsal druhý singlový titul na okruhu ATP Tour. Vítězem čtyřhry se stal druhý nasazený americko-novozélandský pár Robert Lindstedt a Michael Venus, který ve finále zdolal americko-australskou dvojici Scott Lipsky a Divij Sharan. Oba šampioni si do deblového žebříčku ATP připsali 250 bodů a rozdělili částku 13 800 euro.

Moselle Open 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na krytých dvorcích s tvrdým povrchem komplexu Parc des Expositions de Metz Métropole. Probíhal mezi 18. až 25. zářím 2016 v francouzských Metách jako čtrnáctý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 520 070 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal desátý tenista světa Dominic Thiem z Rakouska. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 86. německý hráč žebříčku Dustin Brown.

Premiérový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Francouz Lucas Pouille, který se v následném vydání žebříčku ATP z 26. září 2016 posunul na kariérní maximum, když mu patřilo 16. +more místo. Třetí společnou trofej v roce získal chilsko-argentinský pár Julio Peralta a Horacio Zeballos, jenž tak navýšil aktivní sezónní poměr výher a proher na 13-3.