Moussa Diaby (* 7. července 1999 Paříž) je francouzský profesionální fotbalista, který hraje na pozici křídelníka za anglický klub Aston Villa FC a za francouzský národní tým.

...

Paris Saint-Germain

Diaby je odchovancem Paris Saint-Germain. Do akademie pařížského klubu přišel v roce 2013 ve věku 13 let a v roce 2017 začal hrát v B-týmu.

Crotone (hostování)

Diaby odešel v lednu 2018 na půlroční hostování do italského prvoligového klubu FC Crotone. V klubu debutoval 14. +more dubna, když v 84. minutě ligového utkání proti Janovu vystřídal Marcella Trottu. V klubu odehrál už jen jedno další utkání, a to o čtyři dny později, když nastoupil do zápasu proti turínskému Juventusu.

Návrat do PSG

V dresu PSG se poprvé představil v soutěžním zápase 14. září 2018, když o poločase zápasu proti AS Saint-Étienne vystřídal Lassanu Diarru a gólem přispěl k výhře 4:0.

V sezóně 2018/19 nastoupil do 25 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 4 branky, čímž klubu pomohl k ligovému titulu.

Bayer Leverkusen

Dne 14. června 2019 přestoupil Diaby do německého klubu Bayer Leverkusen, ve kterém podepsal pětiletou smlouvu. +more Diaby vstřelil svoji první bundesligovou branku při svém debutu v základní sestavě, a to 23. listopadu 2019 při remíze 1:1 proti Freiburgu.

Diaby se střelecky prosadil 4. března 2020 ve čtvrtfinále DFB-Pokalu do sítě +more_FC_Union_Berlin'>Unionu Berlin, a pomohl tak k postupu do dalšího kola po výhře 3:1. V semifinále narazil Leverkusen na 1. FC Saarbrücken. Zápas skončil vítězstvím Bayeru 3:0, přičemž jednu branku vstřelil opět Diaby. Diaby nastoupil i do finále proti Bayernu Mnichov, které však Leverkusen prohrál 2:4.

Dne 14. srpna 2021 vstřelil Diaby jedinou branku svého týmu v 1. +more kole sezóny proti Unionu Berlin a zajistil Leverkusen bod za remízu 1:1. Diaby se prosadil i v dalším kole, tentokráte do sítě Borussie Monchengladbach při výhře 4:0. 22. ledna 2022 zaznamenal hattrick, a to při ligové výhře 5:1 nad Augsburgem.

Diaby se narodil ve Francii, ale má i malijské občanství. Dne 26. +more srpna 2021 byl poprvé povolán do francouzské reprezentace. V reprezentačním dresu debutoval 1. září 2021, když v poslední minutě kvalifikačního zápasu proti Bosně a Hercegovině vystřídal Kyliana Mbappého.