Mutua Madrid Open 2013 – ženská čtyřhra

8
4
2

Do soutěže ženské čtyřhry na tenisovém turnaji Mutua Madrid Open 2013 nastoupilo dvacet osm dvojic. Obhájcem titulu byl italský první pár světa Sara Erraniová a Roberta Vinciová, který do soutěže nenastoupil pro neúčast Vinciové. Ta se z turnaje odhlásila. Dvě nejvýše nasazené dvojice prohrály již své úvodní zápasy a skončily ve druhém kole.

Vítězem se stal nenasazený rusko-český pár Anastasija Pavljučenkovová a Lucie Šafářová, který ve finále přehrál zimbabwsko-novozélandskou dvojici Cara Blacková a Marina Erakovicová ve dvou setech 6-2 a 6-4. Šafářová tak po výhře na charlestonském Family Circle Cupu získala druhý deblový titul v sezóně 2013. +more Pro Pavljučenkovovou vítězství, po dvou singlových trofejích z Monterrey Open a Portugal Open, znamenalo první titul sezóny ze čtyřhry.

Nasazení párů

Čtyři nejvýše nasazené páry měly volný los do druhého kola. # Andrea Hlaváčková / Lucie Hradecká (2. +more kolo) # Naděžda Petrovová / Katarina Srebotniková (2. kolo) # Jekatěrina Makarovová / Jelena Vesninová (čtvrtfinále) # Raquel Kopsová-Jonesová / Abigail Spearsová (čtvrtfinále) # Bethanie Matteková-Sandsová / Sania Mirzaová (2. kolo) # Anna-Lena Grönefeldová / Květa Peschkeová (1. kolo) # Čang Šuaj / Čeng Ťie (1. kolo) # Sie Šu-wej / Pcheng Šuaj (1. kolo).