2

Nuno Albertino Varela Tavares (* 26. ledna 2000 Lisabon) je portugalský profesionální fotbalista, který hraje na pozici levého obránce za francouzský klub Olympique Marseille, kde je na hostování z Arsenalu, a za portugalský národní tým do 21 let.

...

Benfica

Dne 27. října 2018 Tavares debutoval v rezervním týmu Benficy v zápase Segunda Lize proti Sporting da Covilhã. +more Při domácí výhře 3:2 odehrál celých 90 minut.

Dne 4. srpna 2019 debutoval Tavares v prvním týmu v portugalském superpoháru 2019 při vítězství 5:0 proti městskému rivalovi Sporting CP na Estádio Algarve. +more O týden později debutoval v Primeira Lize proti Paços de Ferreira a vstřelil svůj první ligový gól při domácí výhře 5:0; v zápase přidal ještě dvě asistence.

Arsenal

Dne 10. července 2021 přestoupil Tavares do londýnského Arsenalu za částku přibližně 8 milionů liber. +more V klubu podepsal smlouvu do léta 2025. Tavares debutoval za Gunners v prvním kole sezóny při porážce 2:0 proti Brentfordu, když v druhém poločase vystřídal Caluma Chamberse. V základní sestavě se v lize poprvé objevil v 9. kole, při zranění Kierana Tierneyho, proti Aston Ville.

Tavares byl poprvé povolán do portugalské jednadvacítky v září 2019 na zápasy kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. V týmu debutoval 10. +more září v zápase proti Bělorusku. V říjnu ještě odehrál celé utkání proti Nizozemsku; na další reprezentační start v reprezentaci však musel počkat až do září 2021, kdy nastoupil do utkání proti Bělorusku. Svou první reprezentační branku vstřelil 7. října 2021, když gólem a dvěma asistencemi přispěl k drtivé výhře 11:0 nad Lichtenštejnskem.