8
4
2

Ondřej Zahustel (* 18. červen 1991, Mladá Boleslav) je bývalý český fotbalista a reprezentant, který působí v klubu FK Mladá Boleslav. Kvůli táhlým problémům s kolenní chrupavkou, které by nepomohla vyřešit ani žádná operace, je i na apel několik lékařů nucen skončit se svou fotbalovou kariérou. V klubu FK Mladá Boleslav bude ale působit stále.

Ondřej Zahustel je mladoboleslavským odchovancem, do A-týmu byl zařazen v létě 2009, ve svých čerstvých 18 letech. V Gambrinus lize debutoval dne 28. +more února 2010 v domácím utkání proti SK Kladno. První gól v lize vstřelil domácímu týmu FK Teplice 2. října 2011, zápas skončil výhrou Mladé Boleslavi 3:1.

V prosinci 2015 se dohodl na angažmá s klubem AC Sparta Praha. Smlouvu podepsal na 3,5 roku. +more Jeho číslo dresu 21, které nosil v Mladé Boleslavi, bylo obsazené Davidem Lafatou, vybral si tedy číslo 28. Po vypršení prvního 3,5 letého kontraktu prodloužil na Letné smlouvu o další dva roky, celkem tedy ve Spartě strávil pět a půl let. Během nich hostoval v 1. FC Slovácko nebo v FK Mladá Boleslav.

Zájem o něj měly i kluby jako FC Victoria Plzeň a SK Slavia Praha.

V létě 2021 podepsal roční kontrakt s FK Mladá Boleslav, s klubem, který ho fotbalově vychoval. Do zápasů ale nastupuje spíš za mladoboleslavskou rezervu, FK Mladá Boleslav "B".

Ondřej Zahustel reprezentoval ČR v kategoriích U19 a U21.

V reprezentačním výběru do 21 let debutoval 29. února 2012 v přátelském utkání proti domácímu Rumunsku a byl to start snů, neboť během prvního poločasu vstřelil dva ze tří českých gólů. +more Ve druhém poločase již nenastoupil, trenér Jakub Dovalil vyzkoušel další hráče, zápas skončil výhrou ČR 3:0.

V listopadu 2015 jej nominoval trenér Pavel Vrba, do českého reprezentačního A-týmu pro přátelské zápasy se Srbskem a Polskem. Debutoval 13. +more 11. 2015 na městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích v utkání proti Srbsku, v 71. minutě vystřídal na hřišti Jiřího Skaláka a při své premiéře vstřelil hlavou po centru Jaroslava Plašila branku na konečných 4:1 pro ČR.

Reprezentační góly a zápasy

Góly Ondřeje Zahustela v české reprezentaci do 21 let

DatumStadionSoupeřSkóre (min. )VýsledekSoutěž
129. +more 2. 2012Ploiești, RumunskoRumunsko0:1 (5. )0:3přátelské utkání
229. 2. 2012Ploiești, RumunskoRumunsko0:2 (19. )0:3přátelské utkání
Góly Ondřeje Zahustela v A-týmu české reprezentace [wiki_table=df1fe4b5].

Zápasy Ondřeje Zahustela v A-týmu české reprezentace

201521
201610
Celkem31

Osobní život

Ondřej Zahustel se v roce 2019 po tříletém vztahu oženil s Lucií Vidnerovou.

Poznámky

[url=http://www. transfermarkt. +morecom/ondrej-zahustel/profil/spieler/143148]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. com * [url=http://eu-football. cz/_player. php. id=29199]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url], eu-football. info * [url=http://www. fkmb. cz/hrac. php. s=2013&=1&p=109]Oficiální stránky FK Mladá Boleslav - Ondřej Zahustel[/url].

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Narození 1991 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Fotbalisté FK Mladá Boleslav Kategorie:Fotbalisté AC Sparta Praha Kategorie:Muži Kategorie:Narození 18. +more června.