Open 13 2014 – mužská dvouhra

8
4
2

Do soutěže mužské dvouhry na tenisovém turnaji Open 13 2014 nastoupilo dvacet osm hráčů. Obhájcem titulu byl druhý nasazený Jo-Wilfried Tsonga, který se probojoval až do finále, ale tam podlehl lotyšskému tenistovi Ernestsu Gulbisovi.

Gulbis získal titul, když porazil Tsongu ve finále 7-6(5) a 6-4. Cestou k vítězství porazil dva nejvýše nasazené, domácí tenisty. +more Druhým nasazeným byl právě Tsonga, turnajová jednička byl Richard Gasquet, kterého Gulbis vyřadil v semifinále. Lotyš tak prodloužil svoji sérii vyhraných finále na pět utkání.

Nasazení hráčů

Čtyři nejvýše nasazení hráči měli volný los do druhého kola. # Richard Gasquet (semifinále) # Jo-Wilfried Tsonga (finále) # 'Ernests Gulbis (vítěz) # Andreas Seppi (2. +more kolo) # Ivan Dodig (čtvrtfinále) # Édouard Roger-Vasselin (čtvrtfinále) # Julien Benneteau (2. kolo) # Nicolas Mahut (čtvrtfinále).