Open Sud de France 2022

8
4
2

Open Sud de France 2022 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se hrál v montpellierské aréně na krytých dvorcích s tvrdým povrchem GreenSet. Probíhal mezi 31. lednem a 6. únorem 2022 v Montpellier jako třicátý pátý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 490 990 eur patřil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným ve dvouhře byl třetí hráč světa Alexander Zverev z Německa, který skončil jako poražený finalista. +more Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži se stal 94. hráč žebříčku Švéd Mikael Ymer.

První titul na okruhu ATP Tour vybojoval třicátý pátý hráč světa Alexandr Bublik z Kazachstánu. Dvacátou první společnou trofej ve čtyřhře získali Francouzi Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut, kteří ve finále odvrátili mečbol.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra25015090452001260

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * David Goffin * Lucas Pouille * Alexander Zverev

Následující hráč nastoupil do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Jo-Wilfried Tsonga

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Damir Džumhur * Pierre-Hugues Herbert * Gilles Simon * Kacper Żuk

;před zahájením turnaj * Félix Auger-Aliassime → nahradil jej Corentin Moutet * Borna Ćorić → nahradil jej Adrian Mannarino * Arthur Rinderknech → nahradil jej Peter Gojowczyk * Botic van de Zandschulp → nahradil jej Mikael Ymer

Skrečování

Gilles Simon (poranění kyčle)

Pierre-Hugues HerbertNicolas Mahut13. 1. +more
Matwé MiddelkoopPhilipp Oswald81. 2.
Jonatan ErlichÉdouard Roger-Vasselin108. 3.
Oleksandr NedověsovAjsám Kúreší112. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Robin Bertrand / Antoine Hoang * Sascha Gueymard Wayenburg / Luca Van Assche

Následující pár nastoupil pod žebříčkovou ochranou: * Fabrice Martin / Jo-Wilfried Tsonga

;před zahájením turnaje * Ivan Dodig / Marcelo Melo → nahradili je Marcelo Melo / Alexander Zverev * Tallon Griekspoor / Botic van de Zandschulp → nahradili je Denys Molčanov / David Vega Hernández * Ilja Ivaška / Andrej Vasilevskij → nahradili je Albano Olivetti / Lucas Pouille * Jonny O'Mara / Ken Skupski → nahradili je Jonny O'Mara / Hunter Reese

Alexandr Bublik vs. Alexander Zverev, 6-4, 6-3

Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut vs. Lloyd Glasspool / Harri Heliövaara, 4-6, 7-6(7-3), [12-10]