Open de Nice Côte d’Azur 2014

8
4
2

Open de Nice Côte d’Azur 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na otevřených antukových dvorcích areálu Nice Lawn Tennis Club, ležícím na Francouzské riviéře. Konal se mezi 18.24. květnem 2014 ve francouzském Nice jako 30. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 485 760 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byla světová šestka John Isner ze Spojených států. +more Singlovou soutěž vyhrála lotyšská turnajová dvojka Ernests Gulbis. Soutěž čtyřhry ovládl pár Martin Kližan a Philipp Oswald.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Borna Ćorić * Gaël Monfils * Dominic Thiem

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Leonardo Mayer * Lucas Pouille * Jack Sock * Martin Vaisse ** Sam Querrey - jako šťastný poražený

Odstoupení

;před zahájením turnaje * Guillermo García-López * Andrej Golubjev * Gaël Monfils * Benoît Paire * Vasek Pospisil * Milos Raonic

Rohan BopannaAjsám Kúreší37. 1. +more
Jean-Julien RojerHoria Tecău50. 2.
Julien BenneteauÉdouard Roger-Vasselin51. 3.
Spojené státyEric ButoracRaven Klaasen61. 4.
.

Robby Ginepri Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Somdev Devvarman / Purav Raja * Lee Hsin-han / Wang Chieh-fu

Ernests Gulbis vs. Federico Delbonis, 6-1, 7-6(7-5)

Martin Kližan / Philipp Oswald vs. Rohan Bopanna / Ajsám Kúreší, 6-2, 6-0