Petr Mareš (fotbalista)

8
4
2

Petr Mareš (* 17. ledna 1991 Planá) je český profesionální fotbalista, který hraje na pozici levého obránce za lotyšský klub FK RFS. Mezi lety 2016 a 2017 odehrál také tři zápasy v dresu české reprezentace.

...

Petr Mareš je odchovancem pražské Slavie, kam zamířil po letech strávených v mládežnických výběrech mužstev TJ Chodský Újezd a FK Tachov. Sezónu 2009/10 začal v B-týmu "Sešívaných". +more Svými výkony upozornil i tehdejšího trenéra prvního mužstva Karla Jarolíma a v prosinci 2009 pak při absenci mnoha hráčů A-týmu dostal šanci také v Evropské lize UEFA, když odehrál devět minut zápasu proti italskému FC Janov. V létě 2010 byl na testech v týmu tehdejšího nováčka nejvyšší souteže, v klubu FK Ústí nad Labem. Nakonec v červenci 2010 odešel na hostování do mužstva FC Hlučín. V podzimní části sezony 2011/12 hostoval v Graffinu Vlašim. Na jaře 2012 byl v kádru Slavie B a léčil si zranění. V létě 2012 přestoupil do Viktorie Žižkov.

FC Hradec Králové

Před sezonou 2014/15 zamířil do klubu FC Hradec Králové, kam odešel na přestup.

Sezona 2014/15

Svůj první start za Hradec Králové si připsal v ligovém utkání 1. kola hraného 26. +more 7. 2015 proti FK Teplice (remíza 0:0), odehrál celý zápas. Proti stejnému soupeři vstřelil v posledním 30. kole svůj první gól v sezoně a zároveň v nejvyšší soutěži, když se v 52. minutě prosadil z pokutového kopu. Utkání skončilo výhrou 3:1. Hradec na jaře 2015 sestoupil do 2. ligy. V ročníku 2014/15 odehrál 21 ligových střetnutí.

Sezona 2015/16

Celkem v sezoně vsítil čtyři, všechny z penalt. Pokutový kop proměnil v 10. +more kole proti SFC Opava (výhra 1:0), ve 20. kole proti 1. SC Znojmo (výhra 3:1), ve 22. kole proti FC Sellier & Bellot Vlašim (výhra 2:0). a ve 25. kole proti FK Slavoj Vyšehrad (výhra 2:0). S mužstvem postoupil zpět do české nejvyšší soutěže, když jeho klub ve 28. kole hraném 17. 5. 2016 porazil FK Baník Sokolov 2:0 a 1. SC Znojmo, které bylo v tabulce na třetí pozici, prohrálo s FC Sellier & Bellot Vlašim. V ročníku 2015/16 nastoupil dohromady k 20 utkáním v lize.

Sezona 2016/17

Poprvé v sezoně se střelecky prosadil ve 2. kole hraném 6. +more 8. 2016 proti FK Jablonec, když v 86. minutě snížil z přímého volného kopu střelou k tyči na konečných 1:2. Za Hradec odehrál v daném ročníku v lize pouze čtyři střetnutí, protože následně zamířil do Mladé Boleslavi.

FK Mladá Boleslav

V září 2016 přestoupil z Hradce Králové do mužstva FK Mladá Boleslav, kde podepsal tříletý kontrakt, a přišel jako náhrada za dlouhodobě zraněného Jakuba Radu. Opačný směrem zamířil na hostování s opcí Roman Polom. +more V Mladé Boleslavi si odbyl premiéru 10. září 2016 v 6. kole proti AC Sparta Praha (remíza 2:2). Odehrál 88 minut a podílel se na obou boleslavských gólech. Svůj první gól v mladoboleslavském dresu vsítil 22. října 2016 v ligovém utkání 11. kola proti Zbrojovce Brno (remíza 3:3).

Petr Mareš prošel reprezentačními týmy České republiky věkových kategorií do 16, 17, 18 a 19 let.

15. 11. +more 2016 si odbyl pod trenérem Karlem Jarolímem debut v A-mužstvu ČR, když v přátelském utkání hraném v Mladé Boleslavi proti reprezentaci Norska (remíza 1:1) nastoupil na posledních 43 minut.

Reprezentační zápasy

;Zápasy Petra Mareše v A-týmu české reprezentace

201610
Celkem10

Osobní život

Jeho vzor je volejbalista Ondřej Smažinka.

[url=http://www. fkmb. +morecz/hrac. s=2017&=1&p=824]Profil hráče[/url] na fkmb. cz * [url=https://web. archive. org/web/20150112043634/http://fchk. cz/A-tym/Soupiska/Petr-Mares. aspx]Profil hráče[/url] na fchk. cz [neex. odkaz] * [url=https://web. archive. org/web/20160917051814/http://www. fcsbvlasim. cz/hrac. php. id=8&hrac=petr-mares&sezona=2012AP]Profil hráče[/url] na fcsbvlasim. cz * [url=http://slavia. cz/hrac. asp. id=Petr-MARES-1366&sezona=&kategorie=]Profil hráče[/url] na slavia. cz * * [url=http://www. eurofotbal. cz/hraci/petr-mares-13279/]Profil hráče[/url] na eurofotbal. cz * [url=http://int. soccerway. com/players/petr-mares/110176/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. co. uk/petr-mares/profil/spieler/134874]Profil hráče[/url] na transfermarkt. co. uk * [url=http://nv. fotbal. cz/reprezentace/statistiky/viewstat3. asp. name=MaresPetrII]Reprezentační statistiky hráče[/url] na stránkách FAČR * [url=http://www. national-football-teams. com/player/65941/Petr_Mares. html]Profil hráče[/url] na National-football-teams. com * [url=http://eu-football. cz/_player. php. id=29634]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url] na eu-football. info.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté SK Slavia Praha Kategorie:Fotbalisté FC Hlučín Kategorie:Fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim Kategorie:Fotbalisté FK Viktoria Žižkov Kategorie:Fotbalisté FC Hradec Králové Kategorie:Fotbalisté FK Mladá Boleslav Kategorie:Čeští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v Plané Kategorie:Narození 1991 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 17. +more ledna.