8
4
2

Roman Polom (* 11. ledna 1992, Sokolov) je bývalý český fotbalový obránce a bývalý mládežnický reprezentant, který naposled hrál za SK Dynamo České Budějovice. Nejčastěji nastupoval na postu stopera.

Svoji fotbalovou kariéru začal v Baníku Sokolov, odkud v dorostu zamířil do Sparty Praha. V sezóně 2008/09 byl kapitánem mládežnického týmu "letenských" do 19 let, který získal titul ve své kategorii.

AC Sparta Praha

V A-týmu pražského klubu se objevil v lednu 2010. Neprosadil se a hrál za rezervu.

Sezona 2012/13

Do prvního mužstva se vrátil na začátku ročníku 2012/13. V +more_česká_fotbalová_liga'>1. lize debutoval za Spartu 3. listopadu 2012 v utkání 13. kola proti domácí Mladé Boleslavi (remíza 1:1), když do druhého poločasu nastoupil místo Manuela Pamiće. V základní sestavě poprvé absolvoval kompletní ligový zápas 13. dubna 2013 proti Slavii, pražské derby skončilo vítězstvím Sparty 3:1. 16. dubna 2013 nastoupil v základní jedenáctce ve vítězném zápase Sparty 4:2 nad Sigmou Olomouc v odvetě čtvrtfinále českého poháru 2012/13. Pražský klub po dvou shodných výsledcích 4:2 postoupil do semifinále. V květnu 2013 prodloužil smlouvu do léta 2016. V sezóně si připsal sedm ligových startů.

Sezona 2013/14

18. 7. +more 2013 nastoupil za Spartu na domácím stadionu v úvodní zápase 2. předkola Evropské ligy UEFA proti švédskému BK Häcken (remíza 2:2), odehrál celý zápas na postu stoperu společně s Mariem Holkem. V odvetě Polom nenastoupil. Letenské mužstva odvetné utkání nezvládlo a po prohře 0:1 vypadlo. V sezoně 2013/14 nastupoval pouze za B-mužstvo, v jehož dresu nasbíral 17 ligových startů.

FK Dukla Praha (hostování)

V červenci 2014 byl kvůli větší vytíženosti odeslán na roční hostování do pražské Dukly. Ligovou premiéru v dresu Dukly Praha si odbyl 15. +more srpna 2014 ve 4. kole proti FC Slovan Liberec (remíza 0:0), v 89. minutě vystřídal Aldina Čajiče. Proti stejnému soupeři vstřelil v 18. kole v 61. minutě svůj první gól za Duklu a zároveň v nejvyšší soutěži, zápas skončil výhrou 3:1. Podruhé se střelecky prosadil 11. 4. 2015, když ve 40. minutě vyrovnával v zápase s FC Vysočina Jihlava na 1:1. Dukla Praha nakonec ve střetnutí zvítězila v poměru 2:1. Svůj třetí gól v sezoně vsítil v utkání 29. kola proti FK Teplice (výhra 5:1). Za klub během roku nastoupil k 19 utkáním v lize. Po skončení ročníku 2014/15 měla Dukla zájem o prodloužení hostování, ale hráč se vrátil do letenského celku.

FK Mladá Boleslav

V létě 2015 se neprosadil do kádru A-týmu Sparty a v srpnu přestoupil do klubu FK Mladá Boleslav. Ligovou premiéru za Mladou Boleslav absolvoval v 6. +more kole hraném 12. září 2015 proti SK Slavia Praha, nastoupil na celý zápas. V 61. minutě si vstřelil vlastní gól, který v konečném důsledku znamenal remízu 1:1. Na Jaře 2016 získal s Mladou Boleslavi Český fotbalový pohár. V ročníku 2015/16 se i z důvodu zranění do základní jedenáctky neprosadil.

FC Hradec Králové (hostování)

V září 2016 zamířil z Mladé Boleslavi do klubu tehdejšího nováčka nejvyšší soutěže FC Hradec Králové, kam přišel na hostování do léta 2017 s opcí. Opačným směrem odešel na přestup Petr Mareš. +more Svůj premiérový start v dresu Hradci Králové si připsal ve 3. kole českého poháru hraném 20. 9. 2016 proti druholigovému FC Sellier & Bellot Vlašim (výhra 1:0), odehrál celý zápas. Ligový debut v dresu "Votroků" si odbyl 24. září 2016 v 8. kole nejvyšší soutěže proti v té době vedoucímu týmu tabulky Fastavu Zlín (prohra 0:2), nastoupil na celé střetnutí. V jarní části sezóny 2016/17 kvůli zranění nenastupoval.

SK Sigma Olomouc (hostování)

V červnu 2017 odešel na další hostování do klubu SK Sigma Olomouc.

Mládežnické reprezentace

Polom prošel českými mládežnickými reprezentacemi od kategorie U16. S reprezentací do 19 let se zúčastnil Mistrovství Evropy hráčů do 19 let v roce 2011, kde český tým vedený trenérem Jaroslavem Hřebíkem podlehl ve finále Španělsku 2:3 po prodloužení. +more Polom tak získal s týmem stříbrnou medaili.

26. března 2013 debutoval v reprezentaci do 21 let v domácím přátelském zápase proti Turecku (0:0).

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20160914030412/http://www. fchk. cz/A-tym/Soupiska/Roman-Polom. aspx]Profil hráče[/url] na fchk. cz * [url=http://www. fkmb. cz/hrac. s=2017&=1&p=738]Profil hráče[/url] na fkmb. cz * [url=http://www. fkdukla. cz/hrac. asp. id=Roman-Polom-739&sezona=2015&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na fkdukla. cz * [url=https://web. archive. org/web/20130514151144/http://www. sparta. cz/srv/www/cs/football/team/viewMemberDetail. do. memberId=691]Profil hráče[/url] na sparta. cz * * [url=http://int. soccerway. com/players/roman-polom/126651/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. co. uk/roman-polom/profil/spieler/138577]Profil hráče[/url] na transfermarkt. co. uk.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté FK Baník Sokolov Kategorie:Fotbalisté AC Sparta Praha Kategorie:Fotbalisté FK Dukla Praha Kategorie:Fotbalisté FK Mladá Boleslav Kategorie:Fotbalisté FC Hradec Králové Kategorie:Fotbalisté SK Sigma Olomouc Kategorie:Čeští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v Sokolově Kategorie:Narození 1992 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 11. +more ledna.