Portál:Sportovní aktuality prosinec 2006

4
2

Čas: UTC | Datum: .

[[Portál:Sportovní aktuality listopad 2006'Prosinec 2006'>>

30. +more prosince : Skoky na lyžích - Turné čtyř můstků ** Na 21. místě se umístil český skokan Jakub Janda v prvním závodě Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Z vítězství se radoval Rakušan Gregor Schlierenzauer, který v obou kolech předvedl nejdelší skoky. 29. prosince : Alpské lyžování - slalom, Světový pohár žen ** Česká lyžařka Šárka Záhrobská skončila ve slalomu Světového poháru v rakouském Semmeringu osmá a zopakovala tak týden starý úspěch. V závodě zvítězila Švédka Therese Borssenová před Rakušankami Kathrin Zettelovou a Marlies Schildovou. Přístav v Hobartu : Jachting ** Tradiční jachtařský závod ze Sydney do Hobartu podruhé vyhrála australská jachta Wild Oats. Na osmém místě skončila jachta týmu DHL, členem jejíž posádky byl i český jachtař Martin Trčka. 20. prosince : Horolezectví ** Dvojnásobný mistr světa v ledolezení Rakušan Harald Berger zemřel, když se na něj zřítila část ledové stěny v jeskyni v Alpách. 19. prosince : Futsal - Pohár ČMFS ** Pohár ČMFS získali futsalisté Vysokého Mýta, když ve finále porazili druholigový Mělník 6:1 (2:0). 18. prosince Fabio Cannavaro : Fotbal - Nejlepší fotbalista světa FIFA ** Anketu FIFA o nejlepšího hráče uplynulého roku vyhrál italský obránce a mistr světa Fabio Cannavaro. 17. prosince : Běh na lyžích - SP La Clusaz, Francie ** České lyžařky se dostaly na stupně vítězů ve štafetě světového poháru prohrály jen s Němkami a Švédkami. Kvarteto bylo složené z Erbenové, Rajdlové, Janečkové a Neumannové. : Házená - Mistrovství Evropy, Švédsko ** Titul mistryň Evropy obhájily po výhře nad Ruskem reprezentantky Norska. 13. prosince : Fotbal - Pohár UEFA ** Fotbalisté Mladé Boleslavi skončili po remíze s Hapoelem Tel Aviv ve skupině Poháru UEFA. Vyřazena byla i Sparta Praha a Liberec. 7. prosince : Plavání - Mistrovství Evropy v krátkém bazénu, Helsinky : Francouzka Laure Manaudouová překonala na evropském šampionátu světový rekord na 400 metrů volný způsob. Květoslav Svoboda byl na 200 metrů volný způsob čtvrtý, což byl nejlepší český výsledek. 6. prosince : Fotbal - Liga mistrů ** Ze základních skupin E až H postupují do osmifinále Olympique Lyon, Real Madrid, Manchester United, Celtic Glasgow, FC Porto, Arsenal, AC Milan a OSC Lille. 5. prosince : Šachy ** V exhibičním utkání hraném na šest partií podlehl mistr světa Vladimir Kramnik šachovému počítači Deep Fritz 2:4.

: Fotbal - Liga mistrů ** Ze základních skupin A až D postupují do osmifinále Chelsea, Barcelona, Bayern Mnichov, Inter Milán, Liverpool, PSV Eindhoven, Valencia a AS Řím. +more_prosinec'>3. prosince : Atletika - Mezinárodní maraton Fukuoka ** Vítězem mezinárodního maratonu v japonské Fukuoce se stal etiopský vytrvalec Gebreselassie před Ukrajincem Baranovskim a Maročanem Gharíbem. : Volejbal - Mistrovství světa mužů ** Brazilci obhájili titul mistrů světa, když ve finále smetli Poláky 3:0. V boji o bronz se po 20 letech mohli z medaile radovat Bulhaři, kteří porazili Srbsko a Černou Horu. Grönholm s fordem slaví vítězství : Rallye - Britská rallye ** Vítězem posledního podniku Mistrovství světa se stal Fin Markus Grönholm na Fordu. V celkovém pořadí si upevnil druhou pozici a na mistra světa Sébastiena Loeba ztratil pouhý bod. V poháru konstruktérů zvítězil Ford. : Tenis - Davisův pohár ** Ve finále Davisova poháru porazilo Rusko Argentinu 3:2 na zápasy. Výsledky jednotlivých utkání: Davyděnko - Chela 6:1 6:2 5:7 6:4, Safin - Nalbandian 4:6 4:6 4:6 (pátek), Tursunov, Safin - Calleri, Nalbandian 6:2 6:3 6:4 (sobota), Davyděnko - Nalbandian 2:6 2:6 6:4 4:6, Safin - Acasuso 6:3 3:6 6:3 7:6 (neděle). 1. prosince : Asijské hry ** V katarském Doha byly zahájeny 15. Asijské hry. : Házená - kvalifikace na MS ** České házenkářky porazily tým Černé Hory 24:23. Zápas, ve kterém české hráčky vedly až o 9 bodů, rozhodla v poslední sekundě ze sedmimetrového hodu Martina Knytlová.