RPM Open 2020

8
4
2

RPM Open 2020 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Challenger Tour, který se odehrával na antukových dvorcích žižkovského areálu TK Spoje Praha. Konal se mezi 22. až 30. srpnem 2020 v české metropoli Praze.

Turnaj s rozpočtem 137 560 eur patřil do nejvyšší kategorie Challenger 125. Prvním nasazeným ve dvouhře se stal sedmnáctý tenista světa Stan Wawrinka ze Švýcarska, jenž před čtvrtfinálem odstoupil pro zranění stehenního svalu. +more Jako poslední přímý účastník do singlové soutěže nastoupil 261. hráč žebříčku, Tunisan Malek Džazírí.

Druhou singlovou trofej na challengerech vybojoval 26letý Rus Aslan Karacev z konce druhé světové stovky. Čtyřhru vyhráli Nizozemci Sander Arends a David Pel, kteří získali třetí společný challenger.

Rozdělení bodů a finančních odměn

Rozdělení bodů

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra125754525105010
center|čtyřhra0N/AN/AN/AN/A

Finanční odměny

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra18 290 €10 770 €6 370 €3 710 €2 180 €1 320 €660 €0 €0 €

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Jonáš Forejtek * Lukáš Klein * Jiří Lehečka * Michael Vrbenský * Stan Wawrinka

Následující hráč nastoupil do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Arthur De Greef

.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Jonáš Forejtek / Michael Vrbenský * Jiří Lehečka / Andrew Paulson * Petr Nouza / Matěj Vocel