2

Red Bull RB7 je vůz formule 1 týmu Red Bull Racing nasazený pro rok 2011. Jezdili v něm Němec Sebastian Vettel a Australan Mark Webber. Monopost byl představen 1. února 2011 ve Valencii.

...

Název vozu

Jméno vozu pokračuje v systematice Red Bullu. Opět vychází z toho, že se jedná o monopost týmu Red Bull Racing, u nějž je v pořadí sedmý, takže 7.

Popis

Technika

Monopost RB7 je již pátým vozem týmu Red Bull, který navrhl uznávaný designér Adrian Newey. Vůz je poháněn motorem Renault RS27. +more Vůz nově používá pneumatiky značky Pirelli, jediného dodavtele pneumatik pro sezónu 2011.

Design

Barevné řešení vozu je dáno vlastníkem a zároveň hlavním sponzorem týmu, rakouské společnosti Red Bull, která produkuje i stejnojmenný nápoj. Tudíž je auto zbarveno tmavě modře se sytě žlutými a červenými reklamními doplňky společnosti Red Bull. +more Na voze dále můžeme vidět i reklamy dalších společností podporujících tým Red Bull Racing, kupříkladu francouzské společnosti Total, která týmu dodává pohonné hmoty a maziva, nebo také automobilky Infiniti, náležící do koncernu Renault-Nissan, jehož ústřední automobilka Renault dodává týmu motory.

Sezóna 2011

Monopost RB7 ovládl drtivou většinu sezóny 2011. Jezdci Sebastian Vettel a Mark Webber vyhráli s tímto vozem všechny kvalifikace, s výjimkou jediné, té na Velkou cenu Koreje, kde se ovšem nakonec podařilo závod vyhrát opět jezdci týmu Red Bull Racing, tou dobou již dvojnásobnému mistru světa Sebastianu Vettelovi. +more Z devatenácti závodů sezony vyhrál Vettel v jedenácti (Velké ceny Austrálie, Malajsie, Turecka, Španělska, Monaka, Evropy, Belgie, Itálie, Singapuru, již zmíněné Koreje a Indie) a Webber v jednom (Velká cena Brazílie). Jediným závodem sezóny, kdy ani jeden z jezdců nestál na stupních vítězů se stala předposlední Velká cena Abú Dhábí, kdy Vettel v prvním kole po startu z první pozice dostal defekt a musel vůbec poprvé v sezóně odstoupit ze závodu, přičemž jeho týmový kolega dojel až na čtvrté pozici. Tým tuto sezonu vyhrál také pohár konstruktérů s rekordním ziskem 650 bodů.

Výsledky v sezóně 2011

RokŠasiMotorPneuJezdci12345678910111213141516171819BodyUmístění
Red Bull RB7Renault RS27 2. 4 V8ZávodAUSMALCHNTURESPMONCANEURGBRGERHUNBELITASINJPNKORINDABUBRA6501. +more