Rio Open 2020

8
4
2

Rio Open 2020 je tenisový turnaj konaný v Riu de Janeiro v Brazílii. Jedná se o mužský turnaj okruhu ATP Tour 500 a ženský turnaj WTA Tour Premier. Turnaj se koná na antukových dvorcích a je součástí kalendáře profesionálního tenisu. Rio Open 2020 probíhal mezi 17. a 23. únorem 2020 a byl 7. ročníkem tohoto turnaje. V soutěži mužů titul obhajoval rakouský tenista Dominic Thiem, který ho vybojoval v předchozím ročníku. V soutěži žen titul obhajovala brazilská tenistka Paula Gonçalvesová, která byla také v předchozím ročníku úspěšná. Na turnaji se představí řada světových tenistů a tenistek, včetně těch nejlepších.

Rio Open presented by Claro 2020 byl profesionální tenisový turnaj mužského okruhu ATP Tour, hraný v areálu Jockey Clubu Brasileiro na otevřených antukových dvorcích. Konal se mezi 18. až 24. únorem 2020 v brazilském Riu de Janeiru jako sedmý ročník turnaje.

Rio Open se stal prvním antukovým turnajem na túře ATP, kde mohli hráči využít systém jestřábího oka pro elektronickou kontrolu dopadu míčů. Technologii dodala společnost Foxtenn. +more Turnaj se řadil do kategorie ATP Tour 500 s celkovou dotací 1 915 485 amerických dolarů. Nejvýše nasazeným v singlové soutěži se opět stal čtvrtý tenista světa Dominic Thiem z Rakouska, kterého v úvodním kole vyřadil Brazilec Felipe Meligeni Alves hrající na divokou kartu. Jako poslední přímý účastník do dvouhry nastoupil 93. hráč žebříčku, Ital Salvatore Caruso.

Čtvrtý titul na okruhu ATP Tour vybojoval Chilan Cristian Garín, kterého bodový zisk posunul na nové kariérní maximum, 18. místo žebříčku. +more Čtyřhru ovládla španělsko-argentinská dvojice Marcel Granollers a Horacio Zeballos, jejíž členové získali třetí společnou trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Carlos Alcaraz * Felipe Meligeni Alves * Thiago Seyboth Wild

Následující hráč měl do hlavní soutěže obdržet zvláštní výjimku: * Pedro Sousa

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Federico Coria * João Domingues * Gianluca Mager * Pedro Martínez

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťastní poražení: * Attila Balázs * Federico Gaio

;před zahájením turnaje * Matteo Berrettini → nahradil jej Leonardo Mayer * Laslo Djere → nahradil jej Attila Balázs * Alexandr Dolgopolov → nahradil jej Thiago Monteiro * Nicolás Jarry (suspenzace) → nahradil jej Jaume Munar * Diego Schwartzman → nahradil jej Andrej Martin * Pedro Sousa → nahradil jej Federico Gaio

Juan Sebastián CabalRobert Farah3. 1. +more
Łukasz KubotMarcelo Melo17. 2.
Marcel GranollersHoracio Zeballos25. 3.
Mate PavićBruno Soares38. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Orlando Luz / Rafael Matos * Felipe Meligeni Alves / Thiago Monteiro

Následující pár postoupil z kvalifikace: * Salvatore Caruso / Federico Gaio

Následující pár postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Attila Balázs / Fernando Romboli

;před zahájením turnaje * Fernando Verdasco

Cristian Garín vs. Gianluca Mager, 7-6(7-3), 7-5

Marcel Granollers / Horacio Zeballos vs. Salvatore Caruso / Federico Gaio, 6-4, 5-7, [10-7]