Robert Skov

8
4
2

Robert Faxe Skov (* 20. května 1996) je dánský profesionální fotbalista, který hraje na pozici krajního obránce za německý klub TSG 1899 Hoffenheim. Narodil se ve Španělsku, ale hraje za dánský národní tým. S 29 góly v sezóně 2018/19 překonal rekord Ebbeho Sanda v počtu vstřelených gólů v jedné sezóně dánské Superligaen.

...

Silkeborg

Skov prošel mládežnickou akademií v Silkeborgu a v seniorském týmu debutoval 16. +more května 2013 při domácí remíze 1:1 s Midtjyllandem. Nastoupil v 16 letech jako náhradník v 81. minutě za Jeppeho Illuma. Svůj první ligový gól za klub vstřelil 19. října 2014 při venkovní porážce 2:1 s FC Midtjylland. Skóroval v 95. minutě. Robert Skov hrál klíčovou roli v tom, že pomohl Silkeborgu vyhrát dánskou 1. divizi v sezóně 2013/14, přestože mu bylo teprve 17 let. Během sezóny 2016/17 pomohl Skov Silkeborgu vyhnout se sestupu tím, že se stal jeho nejlepším střelcem, když ze své pozice na křídle vstřelil 10 ligových gólů.

Kodaň

V lednu 2018 se Skov přestěhoval do Kodaně. Dohoda stála FC Kodaň přibližně 7,5 milionu dánských korun. +more V lize za klub debutoval 10. února 2018 při domácím vítězství 5:1 nad Randers, když odehrál celých devadesát minut zápasu. Svůj první ligový gól za klub vstřelil o více než dva týdny později, 25. února 2018 při domácím vítězství 1:0 nad Odense BK. Skóroval v 61. minutě. Svůj první klubový hattrick vstřelil 2. prosince 2018 při venkovním vítězství 6:1 nad AC Horsens. Skóroval ve 23. , 66. a 90. minutě. Nejen, že Robert Skov byl nejlepším střelcem sezóny 2018/19, ale překonal historický rekord dánské Superligaen, když vstřelil 29 ligových gólů, což bylo o 7 gólů více než druhý nejlepší střelec ligy. Rekord předtím držel Ebbe Sand, který v sezóně 1998 vstřelil 28 ligových gólů. Skov byl také jmenován dánským hráčem roku 2018.

Hoffenheim

V červenci 2019 podepsal smlouvu s TSG 1899 Hoffenheim za přestupovou částku 10 milionů eur.

Skov vstřelil svůj první gól za Hoffenheim při výhře 3:0 nad SC Paderborn 1. +more listopadu 2019, když během dvou minut otevřel skóre prudkým přímým kopem z 25 yardů.

Reprezentační kariéra

V červenci 2016 byl Skov zařazen do dánského týmu pro Letní olympijské hry 2016. Ve dvou zápasech skupinové fáze, proti Jihoafrické republice a Brazílii a ve čtvrtfinále proti Nigérii nastoupil jako náhradník. +more Během skupinové fáze vstřelil v 69. minutě vítězný gól při výhře Dánska 1:0 nad Jihoafrickou republikou. Tento gól, který vstřelil, byl nakonec gólem, který zajistil Dánsku postup do čtvrtfinále.

V květnu 2018 byl jmenován do předběžného 35členného kádru Dánska pro Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku. Do finálové 23členné nominace, se ale nedostal.

V březnu 2019 byl Skov vybrán do dánského týmu pro kvalifikační turnaj na Mistrovství Evropy ve fotbale 2020. Debutoval +more_červen'>10. června 2019 v základní sestavě proti Gruzii.

V létě 2021 byl Skov součástí týmu na Mistrovství Evropy ve fotbale 2020, kde se tým nečekaně dostal do semifinále. Mohl reprezentovat Španělsko, protože se narodil v Marbelle, ale místo toho se rozhodl reprezentovat Dánsko.

Osobní život

Skovovi rodiče se přestěhovali z Dánska do Španělska v roce 1994, když jeho otec přijal práci v bance na Gibraltaru, a v důsledku toho se Skov narodil v Marbelle. Jeho rodina se vrátila do Dánska, když mu bylo devět měsíců.

Statistiky

Klubové

: Platí k zápasu hranému 25. února 2024.