Shanghai Rolex Masters 2013 – mužská dvouhra

8
4
2

Do soutěže mužské dvouhry na tenisovém turnaji Shanghai Rolex Masters 2013 nastoupilo padesát šest hráčů. Z #Kvalifikace|kvalifikace postoupilo sedm tenistů. Obhájcem titulu byl druhý hráč světa Novak Djoković ze Srbska.

Vítězem soutěže dvouhry se stal nejvýše nasazený Novak Djoković, který ve finále porazil argentinskou turnajovou šestku Juana Martína del Potra po rovnocenném zisku prvních dvou sad 6-1 a 3-6, až v tiebreaku rozhodujícího setu poměrem míčů 7-3.

V probíhající sezóně si Djoković připsal páté turnajové vítězství a úhrnem 39. singlový titul kariéry. +more Současně vyhrál druhý asijský turnaj za sebou, když v předcházejícím týdnu vybojoval trofej na pekingském China Open. Úspěšná obhajoba šanghajskéh titulu znamenala setrvání na druhé příčce žebříčku za Rafaelem Nadalem.

Nasazení hráčů

Osm nejvýše nasazených mělo volný los do druhého kola. # 'Novak Djoković (vítěz) # Rafael Nadal (semifinále) # David Ferrer (3. +more kolo) # Tomáš Berdych (3. kolo) # Roger Federer (3. kolo) # Juan Martín del Potro (finále) # Jo-Wilfried Tsonga (semifinále) # Stanislas Wawrinka (čtvrtfinále) # Richard Gasquet (1. kolo) # Milos Raonic (3. kolo) # Tommy Haas (3. kolo, odstoupil) # Kei Nišikori (3. kolo) # Gilles Simon (1. kolo) # John Isner (2. kolo) # Nicolás Almagro (čtvrtfinále) # Tommy Robredo (2. kolo, skreč).

Horní polovina

Dolní polovina

Kvalifikace

# Lu Jan-sun (2. kolo) # Marinko Matosevic (odstoupil) # Federico Delbonis (2. +more kolo) # Roberto Bautista Agut (1. kolo) # Łukasz Kubot (2. kolo) # Benjamin Becker (1. kolo) # Jack Sock (2. kolo) # 'Paolo Lorenzi (kvalifikován) # Santiago Giraldo (kvalifikován) # Michał Przysiężny (kvalifikován) # Somdev Devvarman (2. kolo) # 'Michael Russell (kvalifikován) # 'Alejandro Falla (kvalifikován) # Ryan Harrison (2. kolo).