Sofia Open 2019

8
4
2

Sofia Open 2019 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP Tour, hraný v místním areálu na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Probíhal mezi 4. až 10. únorem 2019 v bulharské metropoli Sofii jako čtvrtý ročník turnaje.

Turnaj se řadil do kategorie ATP Tour 250. Do dvouhry nastoupilo dvacet osm hráčů a ve čtyřhře startovalo šestnáct párů. +more Celkový rozpočet činil 586 140 eur. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal šestnáctý tenista světa Karen Chačanov z Ruska, jenž dohrál ve druhém kole na raketě Berrettiniho. Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži byl 93. hráč žebříčku Srb Laslo Djere.

Čtvrtou singlovou trofej na okruhu ATP Tour vybojoval Rus Daniil Medveděv. První společný titul ve čtyřhře ATP si odvezl chorvatsko-rakouský pár Nikola Mektić a Jürgen Melzer.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Adrian Andrejev * Dimitar Kuzmanov * Viktor Troicki

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Daniel Brands * Alexandr Lazarov * Yannick Maden * Stefano Travaglia

;v průběhu turnaje * Roberto Bautista Agut

Jean-Julien RojerHoria Tecău49. 1. +more
Dominic InglotFranko Škugor50. 2.
Rohan BopannaDivij Šaran77. 3.
Robin HaaseMatwé Middelkoop77. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Adrian Andrejev / Dimitar Kuzmanov * Alexandr Donski / Alexandr Lazarov

;v průběhu turnaje * Nikoloz Basilašvili

Daniil Medveděv vs. Márton Fucsovics, 6-4, 6-3

Nikola Mektić / Jürgen Melzer vs. Sie Čeng-pcheng / Christopher Rungkat, 6-2, 4-6, [10-2]