Stephan El Shaarawy

8
4
2

Stephan El Shaarawy ( 27. říjen 1992 Savona, Itálie) je italský fotbalový útočník hrající za Řím i za reprezentaci Itálie. V prosinci 2012 skončil druhý v anketě Golden Boy pořádané italským deníkem Tuttosport pro nejlepší evropské fotbalisty do 21 let (za vítězným Iscem).

...

Přestupy

z Janov do Milán za 20 300 000 Euro * z Milán do Monaco za 2 000 000 Euro (hostování) * z Milán do Řím za 1 400 000 Euro (hostování) * z Milán do Řím za 13 000 000 Euro * z Řím do Shanghai Shenhua za 16 000 000 Euro * z Shanghai Shenhua do Řím zadarmo

Osobní život

Narodil se v Savoně, otec pochází z Egypta a matka je Italka. Egypt měl zájem získat ho do své reprezentace.

Herní styl

El Shaarawyův styl hry je přirovnáván k někdejšímu ukrajinskému fotbalistovi ve službách AC Milán Andreji Ševčenkovi.

Kariéra

Klubová

Padova

V červenci 2010 byl poslán z Janov CFC na roční hostování do druholigového italského týmu Calcio Padova. V této sezóně 2010/11 zaznamenal, coby osmnáctiletý fotbalista, 7 gólů a 2 asistence v 25 ligových zápasech. +more Klub skončil na pátém místě a postoupil do playoff. Dvěma góly v odvetě semifinále playoff pomohl k postupu do finále, kde neuspěla.

Milán

Hráč zaujal některé kluby včetně městských rivalů města Milán - AC a Inter. Nakonec jej koupil AC Milán.

V září 2011 debutoval ve třetím ligovém kole Serie A při venkovním utkání na Neapoli. V 77. +more minutě vystřídal záložníka Aquilaniho, ale na nepříznivém stavu 1:3 se už nic nezměnilo. Následující ligové kolo opět vstoupil do zápasu jako střídající hráč. Po dvaceti minutách střídal zraněného Alexandra Pata, aby v 64. minutě zařídil remízu 1:1 s Udinese Calcio. Zbylou druhou ligovou branku této sezóny vstřelil rovněž do sítě Udinese. V 85. minutě únorového zápasu poslal AC do vedení 2:1 a tento výsledek se stal konečným.

Před sezónou 2012/13 opustili tým někteří fotbalisté, včetně opor v podobách Ibrahimoviče a Thiaga Silvy. El Shaarawy získal místo na levém kraji útoku a stal se nejlepším střelcem svého týmu s dosavadní statistikou 16 gólů v 29 ligových utkáních. +more Další góly zaznamenal v italském poháru a Lize mistrů. Právě v Lize mistrů se stal rekordmanem svého klubu, jakožto nejmladší hráč AC Milán, který vstřelil gól v této prestižní klubové soutěži.

Mládežnická

El Shaarawy hrál za mládežnické reprezentace Itálie. S reprezentačním týmem do 17 let se zúčastnil Mistrovství Evropy pořádané Německem v roce 2009 a Mistrovství světa v Nigérii ve stejném roce.

El Shaarawy byl nominován do reprezentace Itálie do 21 let a zaznamenal 3 góly a 2 asistence ve 4 zápasech kvalifikace na Mistrovství Evropy 2013.

A-mužstvo

V seniorské reprezentaci Itálie se El Shaarawy poprvé objevil v roce 2012. Debutoval 15. +more srpna 2012 v přátelském utkání s domácí Anglií (Itálie prohrála 1:2). Během roku 2012 zaznamenal tři starty. Svůj první gól vstřelil v domácím přátelském zápase 14. listopadu 2012 s Francií, který Francouzi vyhráli 2:1.