Superpohár UEFA 2014

8
4
2

Superpohár UEFA 2014 byl 39. ročník jednozápasové soutěže zvané Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Zápas se odehrál 12. srpna 2014 na stadionu Cardiff City Stadium v hlavním městě Walesu - v Cardiffu. Účastníky byli vítěz Ligy mistrů UEFA 2013/14 - španělský Real Madrid, a vítěz Evropské ligy UEFA 2013/14 - rovněž španělský klub Sevilla FC.

Vítězem se stal Real Madrid, který Sevillu porazil 2:0. Oba góly vstřelil portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo.

...

Místo konání

Superpohár UEFA 2014 se odehrál na stadionu Cardiff City Stadium ve velšském Cardiffu s kapacitou 33 000 diváků (byl otevřen v roce 2009). Evropský Superpohár se na tomto stadionu odehrál poprvé. +more Utkání zhlédlo 30 854 diváků, což byl rekord Superpoháru UEFA.

Pravidla

Pokud by zápas skončil nerozhodným výsledkem v normální hrací době, následovalo by 30 minut prodloužení. Pokud by i poté nebylo rozhodnuto, následoval by penaltový rozstřel. +more Každému týmu je povoleno 7 náhradníků na lavičce a 3 střídání během utkání.

Týmy

TýmKvalifikacePředchozí účast (tučně vítězné roky)

|valign="top"|300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=eb162fe2] |}

%Muž zápasu: Cristiano Ronaldo (Real Madrid) Asistenti rozhodčího: Simon Beck Stuart Burt Čtvrtý rozhodčí: Darren England Brankoví rozhodčí: Michael Oliver Anthony TaylorPravidla * 90 minut hry * 30 minut prodloužení v případě remízy. * Penaltový rozstřel v případě nerozhodného stavu po prodloužení. +more * 7 náhradníků a 3 střídání pro každý tým