Superpohár UEFA 2007

8
4
2

Superpohár UEFA 2007 byl 32. ročník jednozápasové soutěže zvané Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Zápas se odehrál 31. srpna 2007 na stadionu Stade Louis II. v knížectví Monako. V zápase se každoročně utkává vítěz Ligy mistrů s vítězem Evropské ligy. Účastníky byli vítěz Ligy mistrů UEFA 2006/07 - italský AC Milán a vítěz tehdejšího Poháru UEFA 2006/07 - španělská Sevilla FC. V celku milánského celku nastoupil i český obránce Marek Jankulovski, který se tak stal historicky prvním Čechem, který Superpohár dokázal vyhrát.

Samotný zápas vyhrál držitel titulu z Ligy mistrů - AC Milán, který zvítězil 3-1. O vítězství svými góly rozhodli Filippo Inzaghi, Marek Jankulovski a Kaká. +more AC Milán získal již svoje 5. prvenství v této soutěži.

Místo konání

Superpohár UEFA 2007 se hrál na stadionu Stade Louis II. +more v Monaku. Stadion má kapacitu 18 523 diváků a byl otevřen v roce 1939 aby v roce 1985 prošel rekonstrukcí. Superpohár se na tomto stadionu hrál nepřetržitě od roku 1998 a hrál se až do ročníku 2012.

Zajímavosti

Pokud by zápas skončil nerozhodným výsledkem v normální hrací době, následovalo by 30 minut prodloužení. Pokud by i poté nebylo rozhodnuto, následoval by penaltový rozstřel. +more * Poprvé v historii dal branku český fotbalista, postaral se o to Marek Jankulovski. * Superpohár pískala čtveřice rozhodčích z Rakouska na čele s hlavním sudím, kterým byl Konrad Plautz.

Carlo AncelottiCarlo AncelottiCarlo AncelottiCarlo Ancelotti
|valign="top"|+moresvg'>300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=3f671cfa] |} [wiki_table=c867ee7e].

Vítěz

205center %Superpohár UEFA 2007 (5. vítězství)

UEFA Super Cup Kategorie:Fotbal v roce 2007 Kategorie:Zápasy AC Milan Kategorie:Zápasy Sevilla FC