Superpohár UEFA 2022

8
4
2

Superpohár UEFA 2022 byl 47. ročníkem evropské klubové fotbalové soutěže Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA, kdy se spolu utkávají vítěz Ligy mistrů a vítěz Evropské ligy.

V zápase proti sobě nastoupil vítěz Ligy mistrů UEFA 2021/22 Real Madrid a vítěz Evropské ligy UEFA 2021/22 Eintracht Frankfurt. Zápas se odehrál dne +more_srpen'>10. srpna 2022 na Olympijském stadionu ve finských Helsinkách. Předchozí vítěz, tým Chelsea FC, se do zápasu nekvalifikoval a nemohl tak své vítězství obhajovat.

...

Účasti v Superpoháru UEFA

Název týmuPředchozí účasti (tučně označeno vítězství)
Real Madrid7 (1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017, 2018)
Eintracht Frankfurt0

Zápas

%"
[wiki_table=bdbcad71] | valign="top" |415x415pixelů | valign="top" width="50%" | [wiki_table=2009c4ad] |} [wiki_table=f8bbd76b] Pravidla zápasu

* 90 minut * 30 minut prodloužení při nerozhodném stavu * Penaltový rozstřel při stále nerozhodném stavu * Nejvýše 12 jmenovaných náhradníků * Maximálně 5 střídání, šesté povoleno při prodloužení. (Každý tým může střídat ve třech časech, počtvrté při prodloužení. +more Do těchto oken se nepočítají střídání o poločasech. ) |}.