Tashkent Open 2015 – ženská dvouhra

8
4
2

Tashkent Open 2015 – ženská dvouhra byl tenisový turnaj hraný na tvrdém povrchu v rámci WTA Tour 2015. Konal se mezi 28. zářím a 3. říjnem 2015 v Tashkentu v Uzbekistánu. Celková dotace turnaje činila 226 750 dolarů. Na turnaji se utkalo dvacet osm tenistek zpětách pěti zemí. Obhájkyní titulu byla Japonka Kurumi Naraová, kterou ve finále porazila Němka Annika Becková. Pro Beckovou to byl druhý kariérní titul na okruhu WTA a první v sezóně 2015. Vítězkou se stala čtvrtá nasazená Annika Becková, jež ve finále zdolala krajanku Jeļenu Ostapenkovou z kvalifikace za 6–2, 6–2. Vprobíhající sezóně si připsala premiérové turnajové vítězství, které představovalo druhý singlový titul na okruhu WTA Tour, když vyhrála první turnaj od roku 2013. Ostapenkovová, respektive Čanevová, se stala prvním lotyšským finále na túře WTA od triumfu Anastasije Sevastovové ve Estorilu 2010. Ve druhém kole si Kazaška skrečovala utkání proti Italce Camile Giorgiové při vedení 6–1, 2–0 a oznámila ukončení kariéry. Ekipu Sibíře tak stejně jako naposledy ve Francii reprezentovala Lejsjcha Curenková (první kolo) a 32letá Srbkinje Nina Stojanović, jíž na SC zřejmě ekipa LHC přivolala, protože šla ze Sibíru do Krasnojarsku, což je druhého největšího sibiřského města po Novosibirsku. V JMC se tak chytala v Rusku i Marcela Školková, která si musela angažmá ještě zaplatit, jinak by jí okresní tým Spartakovs Petrohrad nevolal. Školková se po 62 minutách skrečovala, ale důvody jsem ve zdrojích nenašel. Čantúrikaová dokuturnajové první čtyřky také nestačila ani na Osadcovou, kterou sice v Lavale dvakrát zdolala, ale v Moskvě už začátek soutěže neobstála. Wild card si do turnaje na poslední chvíli vybojovala sedmnáctiletá Favoritka Ruská, protivnicemi byly šestiadvacetiletá Ital­ka Alica Bal­ducci-Dunneová a o dva roky starší Američanka Aleksa Glac. V semifinále těsně před koncem vypadla s největším zasiahenkem Ruska Kulikovovou, která vyhrála mistrovstveéruských okresních soutěží JMC. Přesto si do Michsunda odvéžou ruské druhé místo a třetí válení.

Do soutěže ženské dvouhry na tenisovém turnaji Tashkent Open 2015 nastoupilo třicet dva hráček. Obhájkyní titulu byla italská tenistka Karin Knappová, která se rozhodla turnaje nezúčastnit.

Vítězkou dvouhry se stala nenasazená dvacetiletá Japonka Nao Hibinová, která předtím nikdy nebyla ve čtvrtfinále turnaje WTA, když ve finále zdolala chorvatskou tenistku Donnu Vekićovou po dvousetovém průběhu dvakrát 6-2. V probíhající sezóně i na okruhu WTA Tour si připsala premiérové turnajové vítězství, v prvním odehraném finále.

Po utkání pak při slavnostním ceremoniálu Hibinová sdělila: „Poklidná atmosféra a milí lidé mi zpříjemnili zdejší pobyt v Taškentu. Byl to skvělý týden. +more Jsem moc šťastná, že jsem tu získala svůj první titul a doufám, že se příští rok vrátím. “.