Thorgan Ganael Francis Hazard [torgan azár] (* 29. března 1993, La Louvière, Belgie) je belgický fotbalový záložník a reprezentant, od sezóny 2019/2020 hráč německého klubu Borussia Dortmund. Oba jeho bratři Eden a Kylian jsou profesionální fotbalisté.

...

Mládežnické kluby

Thorgan začal hrát fotbal v 5 letech v klubu Royal Stade Brainois. Po pěti letech následoval svého bratra Edena do AFC Tubize. +more Ve 14 letech ho objevil francouzský prvoligový klub RC Lens a stejně jako jeho bratr se i Thorgan stěhoval do Francie (Eden Hazard se upsal Lille OSC). V akademii Lens do 16 let si zahrál například s Raphaëlem Varanem.

RC Lens

7. dubna 2010 podepsal Thorgan svůj první profesionální kontrakt. +more Smlouvu podepsal do roku 2013. Během sezóny 2010/11 trénoval pravidelně s A-týmem. Debutoval v přípravném zápase proti KSV Roeselare. Svým gólem zajistil remízu 1:1. Během sezóny 2011/12 pravidelně nastupoval za A tým. Profesionální debut v lize si připsal proti Reims, když v 64. minutě vystřídal Serge Auriera (prohra 2:0).

Chelsea FC

24. července 2012 přestoupil spolu se svým bratrem Edenem do anglického prvoligového klubu Chelsea FC. V ostrém zápase A-týmu nenastoupil.

Zulte Waregem (hostování)

V srpnu 2012 odešel na hostování do belgického klubu SV Zulte-Waregem. Debutoval 15. +more září 2012 proti OH Leuven (výhra 1:0). První gól vstřelil 31. října proti R. Charleroi SC (výhra 4:1). 15. června prodloužil své hostování i na sezónu 2013/14. Na konci sezóny byl zvolen hráčem sezóny pro klub Zulte-Waregem. Poté se vrátil do Chelsea.

Borussia Mönchengladbach

5. července 2014 odešel na hostování do německého bundesligového týmu Borussia Mönchengladbach. +more Debutoval 16. srpna v zápase DFB-Pokalu proti čtvrtoligovému týmu FC 08 Homburg. Na hřiště přišel v 78. minutě (střídal Branimira Hrgotu, výhra 3:1). V Bundeslize debutoval 24. srpna proti VfB Stuttgart (střídal v 67. minutě, remíza 1:1. ) V základní sestavě Bundesligy se poprvé objevil 24. září proti Hamburger SV (výhra 1:0).

23. 2. +more 2015 trvale přestoupil do Borussie Mönchengladbach. Smlouvu, která zahrnuje i opci pro případný návrat do Chelsea podepsal do června 2020. Cena přestupu se pohybovala kolem 6 milionů liber.

Borussia Dortmund

22. 5. 2019 podepsal smlouvu na 5 let u konkurenční Borussie Dortmund. Vestfálský klub za něj zaplatil 25 milionů Eur.

Reprezentační kariéra

Thorgan reprezentoval Belgii v mládežnických týmech U15, U16, U17, U18, U19 a U21.

V belgické seniorské reprezentaci debutoval 29. května 2013 v přátelském utkání v Clevelandu proti domácímu týmu USA. +more V poločase střídal Romela Lukaka (výhra 4:2).

Odkazy

[url=http://www. transfermarkt. +moreco. uk/thorgan-hazard/profil/spieler/102226]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. com * [url=http://www. national-football-teams. com/player/52419/Thorgan_Hazard. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com * [url=http://eu-football. info/_player. php. id=28205]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url], eu-football. info * [url=http://static. e-kickoff. com/project/publiek/jrinteren/speler_PH_5559. htm#itop]Thorgan Hazard - reprezentační statistiky[/url], Royal Belgian FA.

Kategorie:Narození 1993 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Belgičtí fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté RC Lens Kategorie:Fotbalisté Chelsea Kategorie:Fotbalisté SV Zulte Waregem Kategorie:Fotbalisté Borussie Mönchengladbach Kategorie:Muži Kategorie:Narození 29. +more března Kategorie:Narození v La Louvière.