Tour de Romandie 2008
Technology
12 hours ago
8
4
2
Author
Albert FloresTour de Romandie 2008 bylo 62. vydání cyklistického závodu Tour de Romandie. Konal se ve dnech 29. dubna až 4. května 2008 ve Švýcarsku. Celkového vítězství dosáhl švýcarský cyklista Andreas Klöden. Ve startovním poli se objevili i další silní cyklisté jako Cadel Evans, Alejandro Valverde nebo Fränk Schleck. Závod se skládal z šesti etap, z toho jedna byla individuálním časovkou. První etapu vyhrál Oscar Freire, druhou a třetí etapu byl nejrychlejší Robbie McEwen. Vítězem čtvrté etapy se stal Juan José Haedo, který byl i nejrychlejší v páté etapě. Celkovou vítězkou Tour de Romandie se stala ekipa Astana, kde jezdil vítěz celého závodu Andreas Klöden.
Peloton během 2. etapy, ve žlutém jede Michael Albasini. Robbie McEwen vyhlašován vítězem 2. etapy. Tour de Romandie 2008 byl již v pořadí 62. ročník cyklistického etapového závodu Tour de Romandie. Uskutečnil se v Romandii ve Švýcarsku, v termínu od 29. dubna do 4. května. Byl šestým závodem v pořadí kalendáře UCI ProTour 2008.
Trasa závodu
px" | Etapa | px" | Start / cíl | px" | Vzdálenost | px" | Typ etapy (neofic. ) | px" | Datum | px" | Vítěz etapy | px" | Žlutý trikot |
---|---|---|---|---|---|---|
Prolog | Ženeva - Ženeva | 2 km | Časovka jednotlivci | +more_duben'>29. duben | Mark Cavendish | Mark Cavendish |
1. | Morges - Saignelégier | 185 km | Kopcovitá etapa | 30. duben | Maxim Iglinskij | Švýcarsko Michael Albasini |
2. | Moutier - Fribourg | 172 km | Kopcovitá etapa | 1. květen | Robbie McEwen | Švýcarsko Michael Albasini |
3. | Sion - Sion | 19 km | Časovka jednotlivci | 2. květen | Andreas Klöden | Andreas Klöden |
4. | Sion - Zinal | 127 km | Horská etapa | 3. květen | Francesco De Bonis | Andreas Klöden |
5. | Le Bouveret - Lausanne | 154 km | Kopcovitá etapa | 4. květen | Daniele Bennati | Andreas Klöden |
Celkové výsledky
Celková klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | % | Stát | % | Stáj | % | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Andreas Klöden | Astana Team | right | 16h43'20" | |
center | 2. +more | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 35" | |
center | 3. | Marco Pinotti | Team High Road | right | + 43" | |
center | 4. | Děnis Meňšov | Rabobank | right | + 45" | |
center | 5. | Mikel Astarloza Chaurreau | Euskaltel-Euskadi | right | + 54" | |
center | 6. | Sandy Casar | Française Des Jeux | right | + 1'05" | |
center | 7. | Juan Manuel Gárate | Quick Step | right | + 1'08" | |
center | 8. | John Gadret | AG2R-La Mondiale | right | + 1'14" | |
center | 9. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | + 1'52" | |
center | 10. | José Ángel Gómez Marchante | Saunier Duval-Scott | right | + 1'52" | |
center | … | ||||
center | 110. | František Raboň | Team High Road | right | + 50'38" |
Bodová klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | % | Stát | % | Stáj | % | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
1. | Daniele Bennati | Liquigas | right | 39 | |
center | 2. +more | Markus Zberg | Team Gerolsteiner | right | - 2 | |
center | 3. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | - 3 | |
center | 4. | Andreas Klöden | Astana Team | right | - 4 | |
center | 5. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | - 7 | |
center | 6. | Michael Albasini | Švýcarsko Švýcarsko | Liquigas | right | - 9 |
center | 7. | Francesco de Bonis | Team Gerolsteiner | right | - 14 | |
center | 8. | John Gadret | AG2R-La Mondiale | right | - 16 | |
center | 9. | Mark Cavendish | Velká Británie | Team High Road | right | - 17 |
center | 10. | Björn Schröder | Team Milram | right | - 18 |
Vrchařská klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | % | Stát | % | Stáj | % | Body |
---|---|---|---|---|
1. | Francesco de Bonis | Team Gerolsteiner | right | 36 | |
center | 2. +more | Stef Clément | Bouygues Telecom | right | - 8 | |
center | 3. | Rémy Di Grégorio | Française des Jeux | right | - 15 | |
center | 4. | Alexandre Moos | Švýcarsko Švýcarsko | BMC Racing Team | right | - 16 |
center | 5. | Morris Possoni | Team High Road | right | - 16 | |
center | 6. | Steve Zampieri | Švýcarsko Švýcarsko | Cofidis | right | - 20 |
center | 7. | Haimar Zubeldia Aguirre | Euskaltel-Euskadi | right | - 22 | |
center | 8. | Ian McKissick | Spojené státy americké | BMC Racing Team | right | - 22 |
center | 9. | Paolo Tiralongo | Lampre | right | - 24 | |
center | 10. | José Luis Arrieta Lujambio | AG2R-La Mondiale | right | - 25 |
Sprinterská klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | % | Stát | % | Stáj | % | Body |
---|---|---|---|---|
1. | Morris Possoni | Team High Road | right | 12 | |
center | 2. +more | Alexandre Moos | Švýcarsko Švýcarsko | BMC Racing Team | right | - 0 |
center | 3. | Michael Albasini | Švýcarsko Švýcarsko | Liquigas | right | - 0 |
center | 4. | Ian McKissick | Spojené státy americké | BMC Racing Team | right | - 0 |
center | 5. | José Luis Arrieta Lujambio | AG2R-La Mondiale | right | - 6 | |
center | 6. | Jérôme Coppel | Française des Jeux | right | - 8 | |
center | 7. | Haimar Zubeldia Aguirre | Euskaltel-Euskadi | right | - 9 | |
center | 8. | Stef Clément | Bouygues Telecom | right | - 9 | |
center | 9. | Mathias Frank | Švýcarsko Švýcarsko | Team Gerolsteiner | right | - 9 |
center | 10. | Rémy Di Grégorio | Française des Jeux | right | - 10 |
Týmová klasifikace
% | Pořadí | % | Stáj | % | Stát |
---|---|---|
center | 1. | Astana Team | |
center | 2. +more | Team Gerolsteiner | |
center | 3. | Saunier Duval-Scott | |
center | 4. | Caisse d'Epargne | |
center | 5. | Liquigas | |
center | 6. | Euskaltel-Euskadi | |
center | 7. | Française des Jeux | |
center | 8. | Team High Road | Spojené státy americké |
center | 9. | Team CSC | |
center | 10. | Crédit Agricole |
Výsledky etap
Prolog (Ženeva - Ženeva; časovka 2 km)
Pořadí a celková klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Mark Cavendish | Velká Británie | Team High Road | right | 2'07" |
center | 2. | Daniele Bennatti | Liquigas | right | + 0" | |
center | 3. | Michael Albasini | Švýcarsko Švýcarsko | Liquigas | right | + 1" |
center | 4. | Björn Schröder | Team Milram | right | + 1" | |
center | 5. | Bradley Wiggins | Velká Británie | Team High Road | right | + 1" |
center | 6. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 1" | |
center | 7. | Nick Nuyens | Cofidis | right | + 2" | |
center | 8. | Martin Elmiger | Švýcarsko Švýcarsko | AG2R-La Mondiale | right | + 2" |
center | 9. | Thomas Dekker | Rabobank | right | + 2" | |
center | 10. | Martin Kohler | Švýcarsko Švýcarsko | BMC Racing Team | right | + 2" |
center | … | ||||
center | 25. | František Raboň | Team High Road | right | + 4" |
1. etapa (Morges - Saignelégier; 185 km)
Pořadí v rámci etapy
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | 4h47'28" | |
center | 2. | Michael Albasini | Švýcarsko Švýcarsko | Liquigas | right | + 0" |
center | 3. | Markus Zberg | Team Gerolsteiner | right | + 0" | |
center | 4. | Thomas Dekker | Rabobank | right | + 2" | |
center | 5. | Alexandr Jefimkin | Quick Step | right | + 2" | |
center | 6. | Andreas Klöden | Astana Team | right | + 2" | |
center | 7. | Oliver Zaugg | Švýcarsko Švýcarsko | Team Gerolsteiner | right | + 2" |
center | 8. | Jens Voigt | Team CSC | right | + 2" | |
center | 9. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 2" | |
center | 10. | Bernhard Kohl | Team Gerolsteiner | right | + 2" | |
center | … | ||||
center | 89. | František Raboň | Team High Road | right | + 8'19" |
Celková klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Michael Albasini | Švýcarsko Švýcarsko | Liquigas | right | 4h49'30" |
center | 2. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | + 1" | |
center | 3. | Markus Zberg | Team Gerolsteiner | right | + 8" | |
center | 4. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 8" | |
center | 5. | Thomas Dekker | Rabobank | right | + 9" | |
center | 6. | Óscar Pereiro Sio | Caisse d'Epargne | right | + 10" | |
center | 7. | Mikel Astarloza Chaurreau | Euskaltel-Euskadi | right | + 10" | |
center | 8. | Jussi Veikkanen | Française des Jeux | right | + 10" | |
center | 9. | Andreas Klöden | Astana Team | right | + 10" | |
center | 10. | Thomas Frei | Švýcarsko Švýcarsko | Astana Team | right | + 10" |
center | … | ||||
center | 82. | František Raboň | Team High Road | right | + 8'28" |
2. etapa (Moutier - Fribourg; 172 km)
Pořadí v rámci etapy
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Robbie McEwen | Silence-Lotto | right | 4h16'16" | |
center | 2. | Daniele Bennati | Liquigas | right | + 0" | |
center | 3. | Matti Breschel | Team CSC | right | + 0" | |
center | 4. | Markus Zberg | Team Gerolsteiner | right | + 0" | |
center | 5. | Alexandr Bočarov | Crédit Agricole | right | + 0" | |
center | 6. | Josep Jufre Pou | Saunier Duval-Scott | right | + 0" | |
center | 7. | Heinrich Haussler | Team Gerolsteiner | right | + 0" | |
center | 8. | Daniele Righi | Lampre | right | + 0" | |
center | 9. | Björn Schröder | Team Milram | right | + 0" | |
center | 10. | Rubén Pérez Moreno | Euskaltel-Euskadi | right | + 0" | |
center | … | ||||
center | 38. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 0" | |
center | 119. | František Raboň | Team High Road | right | + 9'46" |
Celková klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Michael Albasini | Švýcarsko Švýcarsko | Liquigas | right | 9h05'46" |
center | 2. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | + 1" | |
center | 3. | Markus Zberg | Team Gerolsteiner | right | + 8" | |
center | 4. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 8" | |
center | 5. | Thomas Dekker | Rabobank | right | + 9" | |
center | 6. | Óscar Pereiro Sio | Caisse d'Epargne | right | + 10" | |
center | 7. | Jussi Veikkanen | Française des Jeux | right | + 10" | |
center | 8. | Andreas Klöden | Astana Team | right | + 10" | |
center | 9. | Mikel Astarloza Chaurreau | Euskaltel-Euskadi | right | + 11" | |
center | 10. | Steve Morabito | Švýcarsko Švýcarsko | Astana Team | right | + 11" |
center | … | ||||
center | 119. | František Raboň | Team High Road | right | + 18'14" |
3. etapa (Sion - Sion; časovka 19 km)
Pořadí v rámci etapy
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Andreas Klöden | Astana Team | right | 25'32" | |
center | 2. | Thomas Dekker | Rabobank | right | + 6" | |
center | 3. | Stef Clément | Bouygues Telecom | right | + 20" | |
center | 4. | Tony Martin | Team High Road | right | + 21" | |
center | 5. | Gustav Larsson | Team CSC | right | + 25" | |
center | 6. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 37" | |
center | 7. | Vladimir Gusev | Astana Team | right | + 37" | |
center | 8. | Marco Pinotti | Team High Road | right | + 39" | |
center | 9. | Děnis Meňšov | Rabobank | right | + 39" | |
center | 10. | Rein Taaramäe | Cofidis | right | + 41" | |
- | center | … | |||
center | 54. | František Raboň | Team High Road | right | + 1'53" |
Celková klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Andreas Klöden | Astana Team | right | 9h31'28" | |
center | 2. | Thomas Dekker | Rabobank | right | + 5" | |
center | 3. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 35" | |
center | 4. | Vladimir Gusev | Astana Team | right | + 38" | |
center | 5. | Marco Pinotti | Team High Road | right | + 43" | |
center | 6. | Rein Taaramäe | Cofidis | right | + 44" | |
center | 7. | Děnis Meňšov | Rabobank | right | + 45" | |
center | 8. | Óscar Pereiro Sio | Caisse d'Epargne | right | + 46" | |
center | 9. | Mikel Astarloza Chaurreau | Euskaltel-Euskadi | right | + 54" | |
center | 10. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | + 55" | |
center | … | ||||
center | 118. | František Raboň | Team High Road | right | + 19'57" |
4. etapa (Sion - Zinal; 127 km)
Pořadí v rámci etapy
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Francesco de Bonis | Team Gerolsteiner | right | 3h28'06" | |
center | 2. | John Gadret | AG2R-La Mondiale | right | + 3" | |
center | 3. | Manuel Beltrán Martínez | Liquigas | right | + 6" | |
center | 4. | Sandy Casar | Française Des Jeux | right | + 7" | |
center | 5. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 7" | |
center | 6. | Andreas Klöden | Astana Team | right | + 7" | |
center | 7. | Juan Manuel Gárate | Quick Step | right | + 7" | |
center | 8. | Marco Pinotti | Team High Road | right | + 7" | |
center | 9. | Děnis Meňšov | Rabobank | right | + 7" | |
center | 10. | Mikel Astarloza Chaurreau | Euskaltel-Euskadi | right | + 7" | |
center | … | ||||
center | 112. | František Raboň | Team High Road | right | + 29'57" |
Celková klasifikace
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Andreas Klöden | Astana Team | right | 12h59'41" | |
center | 2. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 35" | |
center | 3. | Marco Pinotti | Team High Road | right | + 43" | |
center | 4. | Děnis Meňšov | Rabobank | right | + 45" | |
center | 5. | Mikel Astarloza Chaurreau | Euskaltel-Euskadi | right | + 54" | |
center | 6. | Sandy Casar | Française Des Jeux | right | + 1'05" | |
center | 7. | Juan Manuel Gárate | Quick Step | right | + 1'08" | |
center | 8. | John Gadret | AG2R-La Mondiale | right | + 1'14" | |
center | 9. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | + 1'52" | |
center | 10. | José Ángel Gómez Marchante | Saunier Duval-Scott | right | + 1'52" | |
center | … | ||||
center | 122. | František Raboň | Team High Road | right | + 49'47" |
5. etapa (Le Bouveret - Lausanne; 154 km)
Pořadí v rámci etapy
% | Pořadí | % | Jezdec | . 5% | Stát | . +more5% | Stáj | % | Čas |
---|---|---|---|---|
center | 1. | Daniele Bennati | Liquigas | right | 3h43'39" | |
center | 2. | Markus Zberg | Team Gerolsteiner | right | + 0" | |
center | 3. | Maxim Iglinskij | Astana Team | right | + 0" | |
center | 4. | Matti Breschel | Team CSC | right | + 0" | |
center | 5. | Björn Schröder | Team Milram | right | + 0" | |
center | 6. | Mark Cavendish | Velká Británie | Team High Road | right | + 0" |
center | 7. | Danilo Wyss | Švýcarsko Švýcarsko | BMC Racing Team | right | + 0" |
center | 8. | Daniele Righi | Lampre-Fondital | right | + 0" | |
center | 9. | Daniel Moreno Fernández | Caisse d'Epargne | right | + 0" | |
center | 10. | Mikel Astarloza Chaurreau | Euskaltel-Euskadi | right | + 0" | |
center | … | ||||
center | 28. | Roman Kreuziger | Liquigas | right | + 0" | |
center | 95. | František Raboň | Team High Road | right | + 51" |
Celková klasifikace * viz celkové výsledky
Externí odkazy
[url=https://web.archive.org/web/20080418001514/http://www.tourderomandie.ch/index_fr.aspx]Oficiální stránky závodu[/url] (FR)
Kategorie:Cyklistické závody ve Švýcarsku Kategorie:Cyklistika v roce 2008 Kategorie:Sport ve Švýcarsku v roce 2008