8
4
2

Traianos Dellas (řecky Τραϊανός Δέλλας; * 31. ledna 1976, Soluň) je řecký fotbalový trenér a bývalý fotbalista a reprezentant. Hrál na pozici středního obránce (stopera) a také specializovaného obránce (libera).

Je autorem jediného stříbrného gólu v dějinách Mistrovství Evropy, na ME 2004 rozvlnil hlavičkou v první části prodloužení (105+1. minuta) síť za českým brankářem Petrem Čechem a rozhodl tak o postupu Řecka do finále na úkor ČR. +more Byl to jeho jediný gól v řeckém národním týmu. S řeckou reprezentací nakonec tento šampionát vyhrál.

...

Část jeho kariéry je spjatá s řeckým klubem AEK Athény, v němž působil ve třech etapách (1999-2001, 2005-2008 a 2010-2012). V tomto klubu také zakončil v červnu 2012 aktivní hráčskou kariéru a stal se zde posléze trenérem.

Reprezentační kariéra

V A-mužstvu Řecka debutoval 25. dubna 2001 v přátelském utkání proti domácímu týmu Chorvatska, kde nastoupil na hřiště v 75. +more minutě (remíza 2:2).

Účast Traianose Dellase na vrcholových turnajích: * Mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku - zlatá medaile * Mistrovství Evropy 2008 v Rakousku a Švýcarsku

Reprezentační góly

Góly Traianose Dellase za A-mužstvo Řecka

11. 7. +more 2004Estádio do Dragão, Porto, PortugalskoČesko1:01:0 PPME 2004stříbrný gól