Trophée des champions 2008

8
4
2

Trophée des champions 2008 byl zápas Trophée des champions, tedy francouzského fotbalového Superpoháru. Střetly se v něm týmy Olympique Lyonnais jakožto vítěz Ligue 1 i francouzského fotbalového poháru (Coupe de France) ze sezóny 2007/08, a celek FC Girondins de Bordeaux, který skončil ve stejné sezóně na konečné 2. příčce Ligue 1.

Utkání se odehrálo 2. srpna 2008 na Stade Chaban-Delmas v Bordeaux. +more O poločase i po uplynutí řádné hrací doby byl stav 0:0, z triumfu se nakonec radoval tým Girondins de Bordeaux, který porazil Lyon v penaltovém rozstřelu 5:4 a ukončil tak jeho impozantní šňůru šesti triumfů v řadě. Pro Girondins Bordeaux to bylo druhé prvenství v soutěži, v minulosti trofej získal ještě v roce 1986.

Claude PuelClaude Puel
|valign="top"|300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=80eedb6f] |} [wiki_table=7ace8127]} ?

| width=50% valign=top| Pravidla * 90 minut. * Penaltový rozstřel, pokud je stav vyrovnaný i po řádné hrací době (neprodlužuje se). +more * 7 povolených náhradníků na lavičce každého týmu. * Maximálně 3 střídání hráčů pro každé mužstvo. |}.