Trophée des champions 2015

8
4
2

Trophée des champions 2015 byl zápas Trophée des champions, tedy francouzského fotbalového Superpoháru. Střetly se v něm týmy Paris Saint-Germain FC jakožto vítěz Ligue 1 ze sezóny 2015/16 a francouzského poháru (Coupe de France) ze stejné sezóny a celek Olympique Lyon jakožto druhý tým francouzské nejvyšší ligy (v konečné tabulce 2015/16).

Utkání francouzského Superpoháru mají od roku 2009 dějiště mimo území Francie, tentokrát se zápas odehrál 1. srpna 2015 na stadionu Stade Saputo v kanadském Montréalu (v Montréalu se hrálo i v roce 2009). +more O poločase byl stav 2:0 pro PSG, tímto výsledkem střetnutí skončilo a Paris Saint-Germain se mohl radovat z celkového pátého triumfu (1995, 1998, 2013, 2014, 2015). Zároveň obhájil prvenství z minulého roku a vybojoval třetí triumf v řadě. Tým Lyonu přišel o možnost získat devátou trofej ve francouzském Superpoháru.

|valign="top"| |style="vertical-align:top; width:50%"| [wiki_table=5845f694] |}

%% vtop| Asistenti rozhodčího: Daniel Belleau Richard Gamache Čtvrtý rozhodčí: . Delegát zápasu: Arnaud Rouger% vtop| Pravidla * 90 minut. +more * Penaltový rozstřel, pokud je stav vyrovnaný po řádné hrací době (neprodlužuje se). * 7 povolených náhradníků na lavičce každého týmu. * Maximálně 3 střídání hráčů pro každé mužstvo.