4
2

Václav Drchal (* 25. července 1999, České Budějovice, Česko) je český fotbalový útočník Sparty Praha, který je od ledna 2022 na hostování v německém klubu Dynamo Drážďany. Mezi jeho přednosti patří rychlost.

AC Sparta Praha

Do sparťanské juniorky přestoupil v červenci 2016. V sezoně 2017/18 v juniorce nastřílel 25 gólů a během zimní přestávky byl povolán do A-týmu Sparty. +more První utkání za A-tým odehrál v přípravě proti FC MAS Táborsko a v zápase si připsal hattrick. Ligovou premiéru zažil proti Slovácku pod trenérem Stramaccionim, ve stejném zápase také poprvé skóroval. V utkání se Zlínem (4. května 2018) si přetrhl vaz v koleni a rekonvalescence si vyžádala půl roku. Poprvé od zranění hrál 15. prosince proti Příbrami. V květnu 2019 si v zápase s Libercem znovu poranil již jednou operované koleno a zpět do hry se dostal až na jaře 2020. Pod trenérem Kotalem však nedostával mnoho příležitostí a rozhodl se proto na sezónu 2020/21 odejít na hostování do Mladé Boleslavi.

DatumSoutěž (kolo)ZápasSkóre (minuta)Výsledek
124. 2. +more 20181. liga (18. )1. FC Slovácko - AC Sparta Praha0:1(53. )1:1
224. 2. 20191. liga (22. )AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava3:2(77. )3:2
32. 4. 2019Pohár (Čtvrtfinále)FK Teplice - AC Sparta Praha2:2(120. )2:3 po pen.
427. 4. 20191. liga (30. )SFC Opava - AC Sparta Praha0:3(88. )0:3
54. 5. 2019Fortuna:Liga - O titul (1. )AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava1:0(29. )1:0
Celkem: Liga - 4, Pohár - 1Celkem: Liga - 4, Pohár - 1Celkem: Liga - 4, Pohár - 1Celkem: Liga - 4, Pohár - 1Celkem: Liga - 4, Pohár - 1Celkem: Liga - 4, Pohár - 1
.

FK Mladá Boleslav (hostování)

O mladého Drchala stála před sezónou řada ligových klubů, mimo jiné Liberec či Olomouc, on si však vybral roční hostování v FK Mladá Boleslav. Přesvědčil ho velký zájem a styl fotbalu, který tým trenéra Webera předváděl. +more Před sezónou Václav vyhlásil, že by rád skončil v tabulce před Spartou.

Debuty

1. +more česká liga - 18 let 6 měsíců 30 dní, 24. února 2018, 1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 1:1 (18. kolo), 90 minut, 1 gól, trenér Andrea Stramaccioni * Český pohár - 19 let 8 měsíců 8 dní, 2. dubna 2019, FK Teplice - AC Sparta Praha 2:3 na penalty (čtvrtfinále), 74 minut, 1 gól, trenér Zdeněk Ščasný.

Reprezentace do 17 let - 16 let 6 měsíců 16 dní, 10. února 2016, Česko U17 - Norsko U17 2:1, 15 minut, trenér Aleš Čvančara * Reprezentace do 18 let - 17 let 10 měsíců 13 dní, 7. +more června 2017, Česko U18 - Slovinsko U18 1:1, 45 minut, trenér Luboš Kozel * Reprezentace do 19 let - 18 let 16 dní, 10. srpna 2017, Japonsko U18 - Česko U18 1:2, 59 minut, 1 gól, trenér Jan Suchopárek * Reprezentace do 21 let - 19 let 7 měsíců 25 dní, 22. března 2019, Česko U21 - Island U21, 66 minut, trenér Karel Krejčí.