8
4
2

Václav Jurečka (* 26. června 1994) je český profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka za český klub SK Slavia Praha a za český národní tým.

Poprvé za A-tým Opavy nastoupil dne 20. října 2012 v zápase proti Táborsku, kdy v 88. +more minutě střídal litevského útočníka Tomase Radzinevičiuse. První šanci zahrát si v základu dostal při svém čtvrtém zápase za A-tým dne 10. listopadu 2012 proti týmu FK Ústí nad Labem, odehrál 76 minut, než ho nahradil Lumír Sedláček. Prvního ligového gólu docílil v dalším zápase proti FK Viktoria Žižkov ze 17. listopadu, kde v 72. minutě ustanovil konečný výsledek zápasu 1:2. Před sezónou 2014/15 odešel na roční hostování do taktéž druholigového FK Kolín. V jeho dresu se poprvé představil v soutěžním utkání, hned v základní sestavě, dne 27. července 2014 v prvním kole Poháru České pošty proti MFK Trutnov, který Kolín i díky jeho gólu vyhrál 3:0. Zpočátku nastupoval pravidelně, ale po výměně trenéra z kádru vypadl a odehrál několik utkání za třetiligový FK Slavoj Vyšehrad. V únoru 2015 bylo jeho hostování předčasně zrušeno a Jurečka se vrátil zpět do Opavy. Zde dohrál zbytek sezóny v základu, odehrál 13 utkání a vstřelil 3 góly.

Mládežnické reprezentace

Svůj debut v české reprezentaci do 19 let si odbyl v přípravném dvojzápase s Irskem. Nastoupil v obou zápasech. +more Poprvé v úterý 5. února 2013 nastoupil jako střídající hráč v 60. minutě, podruhé pak 7. února nastoupil v základní sestavě, ve 24. minutě utkání vstřelil jediný gól českého celku z pokutového kopu a v 73. minutě byl vystřídán. K třetímu zápasu nastoupil 21. března 2013 proti týmu Nizozemska, opět nastoupil v základní sestavě a v 54. minutě byl střídán. V zápase se neprosadil a nezabránil tak vysoké prohře 0:6.

Seniorská reprezentace

Svoji první pozvánku do seniorské reprezentace dostal v březnu 2022 na zápasy proti Švédsku (play-off kvalifikace na Mistrovství světa) a Walesu (přátelský zápas). Svůj reprezentační debut si odbyl 29. +more března, kdy odehrál celý druhý poločas zápasu s Walesem, který skončil remízou 1:1.

Reprezentační góly a zápasy

;Góly Václava Jurečky v české reprezentaci do 19 let

DatumStadionSoupeřSkóre (min. )VýsledekSoutěž
1. +more7. 2. 2013Athlone Town Stadium, Athlone, IrskoIrsko0:1 (23. )1:1přípravné utkání
.

Osobní život

V roce 2021 získal titul Ing. na fakultě stavební Vysoké školy báňské Ostrava.

Poznámky

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Fotbalisté SFC Opava Kategorie:Fotbalisté FK Slavoj Vyšehrad Kategorie:Fotbalisté FK Kolín Kategorie:Fotbalisté SK Slavia Praha Kategorie:Narození 1994 Kategorie:Muži Kategorie:Narození 26. +more června.