Wimbledon 2007

8
4
2

Centrální dvorec neměl horní kryt díky instalaci zatahovací střechy Wimbledon 2007 byl 121. ročník třetího tenisového grandslamu sezóny - nejstaršího a nejslavnějšího turnaje světa, který probíhal od pondělí 25. června do neděle 8. července 2007. Grand Slam se tradičně konal na travnatých dvorcích v londýnském All England Lawn Tennis and Croquet Clubu. Představoval jediný turnaj velké čtyřky hraný na tomto povrchu, který byl také součásti kalendáře profesionálních okruhů mužů ATP Tour 2007 a žen WTA Tour 2007.

Turnaj organizovala Mezinárodní tenisová federace. Titul ve dvouhře obhajovali švýcarská světová jednička Roger Federer a Francouzka Amélie Mauresmová. +more Ve třech kategoriích se po dvou letech opět objevili stejní vítězové. Roger Federer mezi muži kraloval již pátý rok za sebou, na ženský trůn se vrátila Venus Williamsová a ženskou čtyřhru opět vyhrály Cara Blacková a Liezel Huberová. Poprvé po dvaceti letech získal jeden ze seniorských titulů britský tenista, když soutěž smíšené čtyřhry opanoval Brit Jamie Murray se Srbkou Jelenou Jankovićovou.

Federer se pátým vítězstvím v řadě na grandslamovém turnaji stal druhým hráčem otevřené éry, jenž tohoto výkonu dosáhl. Pouze Björn Borg vyhrál pět ročníků bez přerušení na French Open. +more Finále dvouhry mužů trvalo 3 hodiny a 45 minut, čímž se zařadilo na třetí místo nejdelších grandslamových finále mužského singlu všech dob. Švýcar také poprvé odehrál ve finále majoru pět setů.

Venus Williamsová vybojovala čtvrtou mísu Venus Rosewater, když v boji o titul přehrála překvapivou finalistku Marion Bartoliovou. Jednalo se o finále, v němž proti sobě nastoupily dvě nejníže nasazené hráčky wimbledonské historie. +more Williamsová startovala jako dvacátá druhá nasazená a Bartoliová hrála z pozice turnajové osmnáctky. Francouzka v průběhu soutěže vyřadila světovou jedničku Justine Heninovou.

V ročníku 2007 došlo k novému rozdělení finančních prémií mezi muže a ženy, které získaly stejnou výši odměn. Centrální kurt nebyl opatřen střešním krytem v důsledku rekonstrukce. +more Její dokončení bylo plánováno na rok 2009, kdy již měl mít dvorec zatahovací střechu.

Čtyřhra mužů

Arnaud Clément / Michaël Llodra vs. Bob Bryan / Mike Bryan 6-7(5-7), 6-3, 6-4, 6-4

Čtyřhra žen

Cara Blacková / Liezel Huberová vs. Katarina Srebotniková / Ai Sugijamová 3-6, 6-3, 6-2

Smíšená čtyřhra

Jelena Jankovićová / Jamie Murray vs. Alicia Moliková / Jonas Björkman 6-4, 3-6, 6-1

Junioři

Dvouhra juniorů

Donald Young vs. Vladimir Ignacik 7-5, 6-1

Dvouhra juniorek

Urszula Radwańská vs. Madison Brengleová 2-6, 6-3, 6-0

Čtyřhra juniorů

Daniel Lopez / Matteo Trevisan vs. Roman Jebavý / Martin Kližan 7-6(5), 4-6, [10]-[8]

Čtyřhra juniorek

Anastasija Pavljučenkovová / Urszula Radwańská vs. Misaki Doiová / Kurumi Naraová 6-4, 2-6, [10]-[7]