Mistrovství Evropy týmů v judu 2013

8
4
2

Mistrovství Evropy týmů proběhlo v Papp László Budapest Sportaréna v Budapešti, Maďarsko 28. dubna 2013.

Česká stopa

Česká republika nastoupila poprvé od roku 1995 v týmové soutěži. V prvním kole čekal svěřence Petra Laciny silný tým Nizozemska. +more Český tým nastoupil v tomto složení: *-66 kg - Pavel Petřikov (JC Hradec Králové) *-73 kg - Jakub Dědeček (JC Plzeň) *-81 kg - Jaromír Musil (Sokol Praha Vršovice) *-90 kg - Alexandr Jurečka (JC Havířov) *+90 kg - Lukáš Krpálek (USK Praha).

V prvním zápase nastoupil Pavel Petřikov proti Moorenovi a po výborném výkonu zvítězil (1:0). Ve druhém zápase nastoupil mladý český judista Jakub Dědeček proti zkušenému harcovníkovi Dexu Elmotovi, který mu nedal vůbec šanci (1:1). +more Třetí zápas mezi Jaromírem Musilem a Kamerem byl vyrovnaný od počátku. V závěru se Kamer unáhlil ve výpadu, Musil ho chytil na zemi v čase kdy na hodinkách naskočila 0:00,00. Rozhodčí nechal osaekomi (držení) pokračovat a Musil se tak mohl radoval z vítězství (2:1). Čtvrtý zápas mohl rozhodnout o vítězi, ale proti Jurečkovi stál velezkušený mistr taktiky Guillaume Elmont. Nizozemec nutil Jurečku k chybám a minutu před koncem zvítězil na hansoku-make (čtyři napomínání pro Jurečku) (2:2). Jenže v průběhu tohoto duelu podali Nizozemci protest na zápas Kamera s Musilem a po dlouhém zkoumání videozáznamu se rozhodčí shodli na verdiktu, že Musil chytil Kamera do držení již po hrací době. Rozhodčí tak nechal oba aktéry v zápase pokračovat. Po minutě prodloužení se nechal Musil strhnout na zem a prohrál na wazari. Skóre se změnilo na (1:3) a Nizozemci mohli slavit postup. Zbýval poslední duel mezi Krpálkem a Vuijstersem, ke kterému odmítl Krpálek nastoupit. V rámci pravidel je toto zakázáno a český tým byl prakticky diskvalifikován. Výsledek duelu tak oficiálně skončil (0:5).

2013 Judo Kategorie:Judo v roce 2013 Kategorie:Sport v Maďarsku v roce 2013 Kategorie:Judo v Maďarsku Kategorie:Sportovní události v Budapešti