Český Superpohár 2014

8
4
2

Český Superpohár 2014 byl historicky pátý ročník každoročně pořádané jednozápasové soutěže zvané Český Superpohár, který se odehrál v typickém termínu týden před zahájením ligové soutěže. Účastníci Superpoháru byli dva - protagonisté dvou hlavních soutěží pořádaných Fotbalovou asociací ČR. Vítězem 1. české fotbalové ligy za sezonu 2013/14 se stal tým AC Sparta Praha, který zároveň triumfoval i v českém fotbalovém poháru za sezónu 2013/14. Jeho soupeřem v Superpoháru se stal tudíž druhý celek Gambrinus ligy sezóny 2013/14 a poražený finalista poháru - FC Viktoria Plzeň.

Vítězem Superpoháru 2014 se stal klub AC Sparta Praha.

...

Průběh zápasu

Ačkoli Sparta byla prakticky celý zápas lepším týmem, do vedení mohla jít Plzeň po faulu Costy na Milana Petrželu v pokutovém území. Avšak Jan Kovařík trefil z penalty jen břevno. +more První gól vstřelil v 10. minutě David Lafata, který tak navázal na veleúspěšné vystoupení ve druhém předkole Ligy mistrů UEFA 2014/15 proti FC Levadia Tallinn, kde soupeři nasázel pět branek (15. července, výhra 7:0). V tomto případě si dokázal najít místo ve vápně a míč se odrazil ještě od bránícího hráče Koláře za záda Kozáčika. Hrálo se ve více než třicetistupňovém vedru, proto sudí nařídil v utkání dvě občerstvovací přestávky. Druhý gól přidal Ladislav Krejčí, který uplatnil důraz ve vápně a nezadržitelně skóroval k tyči. Po přestávce se malátná Plzeň poněkud vzchopila a připravila si několik příležitostí, které ale její hráči nevyužili. Třetí branku vstřelil v závěru střetnutí při své premiéře za pražský klub střídající Michal Breznaník. Sparta vyhrála rozdílem třídy 3:0 a získala druhý Superpohár.